Domáci likvidátor zápachu v chladničke – za pár centov: Stačí len otvoriť a ten rozdiel si všimne každý, používam v celej domácnosti!

Keď budete najbližšie riešiť zápach v chladničke, mám pre vás perfektný tip na domáci likvidátor zápachu, ktorý zároveň perfektne vyčistí a vydezinfikuje. A nestojí skoro nič, za mňa najlepšia vec na čistenie chladničky, ale aj na rúru, sporák a ďalšie problematické miesta v domácnosti. Vydezinfikuje, vyčistí, zbaví zápachu a nestojí skoro nič.

zloženie:

1/4 šálky bieleho octu
4 šálky horúcej vody
1 citrón
2 lyžice jedlej sódy
4 kvapky citrónového esenciálneho oleja pre extra silu

Postup:

Zmiešajte ocot, jedlú sódu a teplú vodu v malej nádobe. Odšťavte citrón a pridajte do zmesi šťavu aj kôru z citróna.
Dobre premiešajte, aby sa rozpustila sóda a nechajte vychladnúť.
Sceďte cez jemné sito a odstráňte citrónovú kôru.
Pridajte éterický olej.
Prelejte do sprejovej fľaše a použite na vyčistenie chladničky. Nastriekajte do vnútra, nechajte pôsobiť a potom dobre vyčistite. V prípade potreby postup zopakujte.

Čo absorbuje zápach?

Aktívne uhlie

Aktívne uhlie rozomeľte na prášok, dajte na tanierik a vložte do chladničky. Za 12 hodín uhlie absorbuje pachy a vy ho potom len jednoducho vyhodíte, alebo nahradíte ďalšou dávkou uhlia. Ako prevenciu zápachu necháme trochu uhlia v najvyššej polici v chladničke.

...

Jedlá sóda a voda

Uistite sa, že je vaša chladnička dostatočne čistá. Ak nie, vypnite ju a všetko vyberte. Dôkladne vyčistite všetky zásuvky a regály pastou, ktorú vytvoríte z jedlej sódy a vody. Táto zmes odstráni škvrny od jedla, ale aj baktérie a s nimi aj nepríjemný zápach.

Keď do chladničky opäť vrátite jedlo, nezabudnite si dôkladne poprezerať trvanlivosť a stav potravín, ktoré dnu ukladáte. Hotové jedlá skladujte vždy v uzatvárateľných dózach alebo obyčajných pohároch na zaváranie. Do čistej chladničky vložte aj misku s jedlou sódou a nechajte pôsobiť ešte 24 hodín. Pomôže to maximalizovať čistiaci a dezodoračný účinok.

Káva

Káva je známa ako vynikajúci prírodný pohlcovač pachov. Vynikajúco vám tak poslúži aj v prípade nepríjemného zápachu v chladničke. Najúčinnejšia je čerstvo zomletá káva, ktorú naypete do misky alebo na tanier a jednoducho vložíte do chladničky. Skvele však poslúži aj usadenina z kávy. V prípade chladničky stačí, ak premiestnime kávovú usadeninu do menších misiek a tie rozložíte po chladničke. Obsah misiek bude účinne pohlcovať nepríjemný zápach. Kávu ani kávovú usadeninu po použití nevyhadzujte. Vmiešajte ich do pôdy a získate skvelé prírodné hnojivo.

Čajové vrecúška

Áno, aj oni vám dokážu skvele pomôcť v boji proti zapáchajúcej chladničke. Dokonca môžete použiť použité čajové vrecúška, ktoré ostanú z vašej obľúbenej šálky čaju. Jednoducho vložte niekoľko vrecúšok do misky a uložte do chladničky. Zápach sa v priebehu niekoľkých dní vytratí.

Ocot

Ocot je rovnako ako sóda vynikajúcim bojovníkom proti zápachu. Vyrobte si domáci čistiaci prostriedok a pohlcovač pachov v jednom. Zmiešajte 1 šálku octu s 1 šálkou vody a touto zmesou umyte chladničku. Ocot likviduje baktérie a plesne, ktoré môžu zápach spôsobovať.

Ovsené vločky

Ovsené vločky môžu tiež pomôcť, avšak pripravte sa na to, že podobne, ako v prípade čajových vrecúšok sa účinok nedostaví okamžite. Vložte misku s ovsenými vločkami do chladničky a v priebehu niekoľkých dní sa zápach vytratí. Vločky majú rovnako ako káva či čajové vrecúška schopnosť pohlcovať pachy.