Domáci čistič upchatého potrubia, ktorý sa oplatí mať doma vždy poruke!

Ak voda vo vašom umývadle odteká nápadne pomaly, pravdepodobne sú na vine nečistoty a tuk, ktorý sa usadil v potrubí. Ak nechcete hneď siahať po chemických prostriedok z obchodu, ktoré však škodia nielen životnému prostrediu, ale aj nám, máme pre vás účinnú alternatívu. Vyrobte si účinný domáci prostriedok, ktorý môžete mať doma vždy poruke a v prípade potreby rýchlo použiť.

Potrebujeme:

½ šálky soli

¼ šálky Hydrogénvínanu draseného (vínny kameň) – zakúpiť ho môžete napríklad na internete

¼ šálky jedlej sódy

Postup:

Umývadlo utrieme dosucha papierovou utierkou. Všetky tri prísady zmiešame a jednoducho nasypeme do odtoku. Soľ a sóda odstránia nečistoty, rozpustia tuky a usadeniny. Vínny kameň prirodzene čistí kovy a posilňuje účinky soli a jedlej sódy.

Zmes zalejeme vriacou vodou a necháme účinkovať – čím dlhšie, tým lepšie (ja nechávam pôsobiť 30 minút až hodinu).

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Nakoniec prepláchneme studenou vodou. Teraz by mala voda odtekať bez problémov.

Ak však voda stále neodteká tak, ako by mala, možno ide o omnoho odolnejšie usadené nánosy v potrubiach. V takomto prípade môžete siahnuť po overených silných spojencoch – jedlej sóde a octe. Nasypte do odtoku 1 šálku jedlej sódy, zalejte 1 šálkou octu a silná chemická reakcia sa postará o rozpustenie aj veľmi odolných prekážok. Nechajte pôsobiť a následne nalejte do odtoku dve šálky vriacej vody.

Aby ste podobným nepríjemnostiam predchádzali, nezabúdajte na pravidelné čistenie odtoku a prostriedok na jeho uvoľnenie majte pre istou vždy doma po ruke!

zdroj: popsugar

Témy:


Pridajte svoj komentár