Domáci čistič upchatého potrubia, ktorý sa oplatí mať doma vždy poruke!

Oplatí sa, mať vždy doma poruke. Nikdy neviete, kedy sa vám najbližšie bude hodiť.

Ak voda vo vašom umývadle odteká nápadne pomaly, pravdepodobne sú na vine nečistoty a tuk, ktorý sa usadil v potrubí. Ak nechcete hneď siahať po chemických prostriedok z obchodu, ktoré však škodia nielen životnému prostrediu, ale aj nám, máme pre vás účinnú alternatívu. Vyrobte si účinný domáci prostriedok, ktorý môžete mať doma vždy poruke a v prípade potreby rýchlo použiť.

Potrebujeme:

½ šálky soli

¼ šálky Hydrogénvínanu draseného (vínny kameň) – zakúpiť ho môžete napríklad na internete

¼ šálky jedlej sódy

Postup:

Umývadlo utrieme dosucha papierovou utierkou. Všetky tri prísady zmiešame a jednoducho nasypeme do odtoku. Soľ a sóda odstránia nečistoty, rozpustia tuky a usadeniny. Vínny kameň prirodzene čistí kovy a posilňuje účinky soli a jedlej sódy.

Zmes zalejeme vriacou vodou a necháme účinkovať – čím dlhšie, tým lepšie (ja nechávam pôsobiť 30 minút až hodinu).

...

Nakoniec prepláchneme studenou vodou. Teraz by mala voda odtekať bez problémov.

Ak však voda stále neodteká tak, ako by mala, možno ide o omnoho odolnejšie usadené nánosy v potrubiach. V takomto prípade môžete siahnuť po overených silných spojencoch – jedlej sóde a octe. Nasypte do odtoku 1 šálku jedlej sódy, zalejte 1 šálkou octu a silná chemická reakcia sa postará o rozpustenie aj veľmi odolných prekážok. Nechajte pôsobiť a následne nalejte do odtoku dve šálky vriacej vody.

Aby ste podobným nepríjemnostiam predchádzali, nezabúdajte na pravidelné čistenie odtoku a prostriedok na jeho uvoľnenie majte pre istou vždy doma po ruke!

zdroj: popsugar