Domáce sušienky plné čokolády

Vyskúšajte recept na veľmi chutné sušienky z troch druhov čokolády a lieskových orieškov. Tieto voňavé dobroty sú navyše jednoduché na prípravu a hravo ich zvládne prirpaviť aj pekársky začiatočník! :-)

Potrebujeme:

90 g hladkej múky

110 g kryštálového cukru

50 g masla

200 g mliečnej čokolády

100 g horkej čokolády

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

100 g bielej čokolády

2 vajcia

½ lyžičky jedlej sódy

70 g nasekaných lieskových orieškov

Postup:

Vo väčšej miske vyšľaháme vajcia s cukrom do peny.

Mliečnou čokoládou, 50 g horkej čokolády a maslo rozpustíme v vodnom kúpeli. Keď je čokoláda rozpustená, zložíme z plameňa a nechámevychladnúť. Potom do čokoládovej hmoty opatrne vmiešame vaječnú zmes. Zľahka vymiešame do homogénnej hmoty.

Múku zmiešanú s jedlou sódou pridáme do čokoládovej hmoty a dobre premiešame. Nakoniec do hmoty vmiešame aj nasekané oriešky. Zvyšok horkej čokolády a bielu čokoládu nasekáme na menšie kúsky.

Pripravíme si plech vystlaný papierom na pečenie. Lyžicou dávkujeme na plech čokoládové cesto tak, aby sušienky mali na plechu dostatočný rozostup. Na každú sušienku dávkujeme 1-1 ½  lyžice cesta.

Nakoniec na sušienky nasypeme kúsky čokolády.

Pečieme 12 minút vo vyhriatej rúre pri teplote 170-180 stupňov. Potom vyberieme a necháme vychladnúť. Sušienky budú najskôr mäkké a veľmi krehké, práve preto je potrebné nechať ich dostatočne vychladnúť, vďaka čomu stvrdnú a budú krásne chrumkavé.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: vk