Domáce šumivé bomby do kúpeľa

Vyrobte si originálnu vlastnoručne vytvorenú kozmetiku, ktorú môžete využiť ako originálny darček alebo skvelú ingredienciu do vášho kúpeľa. Pestré farby, obľúbené vône a šumiace bublinky premenia váš kúpeľ na dokonalý relaxačný zážitok. Šumivé bomby milujú aj deti, pridajte im ich do kúpeľa a užite si spolu kopec zábavy pri každodennom kúpaní.  Jednotlivé prísady môžete obmieňať podla vlastného vkusu a kreativity. Ako sa hovorí, fantázii sa medze nekladú. :-)

Potrebujeme:

4 polievkové lyžice jedlej sódy

2 polievkové lyžice kyseliny citrónovej v prášku (kyselina citrónová môže dráždiť dýchacie cesty, preto s ňou pracujeme opatrne)

1 polievkovú lyžicu sušeného mlieka (môžete ho nahradiť kukuričným škrobom alebo drvenými ovsenými vločkami)

1 polievkovú lyžicu morskej soli

2 polievkové lyžice marhuľového oleja (môžeme ho nahradiť olivovým olejom, mandľovým, bazovým, príp. iným olejom)

5 kvapiek bergamotového oleja – príp. iný esenciálny olej

5 kvapiek rozmarínového oleja – príp. iný esenciálny olej

Sušené bylinky, sušené kvety ktoré obľubujete (môžeme použiť aj zrniečka kávy)

6 (1)

Postup:

Do misky nasypeme jedlú sódu, kyselinu citrónovú, sušené mlieko a roztlačenú morskú soľ. Všetky ingrediencie dôkladne premiešame. V inej nádobe zmiešame marhuľový olej s esenciálnymi olejmi. Môžeme pridať aj niekoľko kvapiek vitamínu A a E.

Tekutú zmes vlejeme do suchej zmesi a dôkladne premiešame – so zmesou pracujeme v rukaviciach.

Zmes nesmie byť príliš suchá, správnu konzistenciu má vtedy, ak po stlačení drží tvar. Pre hydratáciu môžeme použiť rozprašovač s vodou alebo liehom. Ak chceme, aby boli bomby farebné, pridáme potravinárske farbivo.

Keď je zmes hotová, začneme ju vkladať do formičiek. Ideálne sú guľaté formičky, ale môžeme použiť aj obyčajné hrnčeky, formičky na ľad, formu na muffiny a pod.. Na dno pripravených formičiek vložíme bylinky, sušené kvety alebo zrniečka kávy.  Nakoniec vtlačíme do formičiek pripravenú zmes.

Keď je zmes uložená vo forme, necháme ju cez noc vyschnúť. Po vybratí z formy necháme ešte deň odstáť, zabalíme do potravinárskej fólie a skladujeme na suchom mieste.

3 (1)

Бомбочки для ванны своими руками

zdroj: izuminki

Dnes najobľúbenejšie