Tento nápad som odkukala od sestry a odvtedy neriešim vodný kameň vo WC: Namiesto drahej chémie dajte do misy tento lacný zázrak!

Nech som kupovala chémiu akú som chcela, vo WC mise som sa stále potýkala s vodným kameňom. Gél akurát tak vždy stiekol a závesné čističe s vôňou nezvládli ani zlomok z toho, čo sľubovali v reklame.

Nech som kupovala chémiu akú som chcela, vo WC mise som sa stále potýkala s vodným kameňom. Gél akurát tak vždy stiekol a závesné čističe s vôňou nezvládli ani zlomok z toho, čo sľubovali v reklame – pár spláchnutí a boli prázdne. Sestra mi poradila skvelý domáci nápad, ako si pomôcť za lacný peniaz.

Stačí vám len tento umelý závesný držiak, ktorý určite doma nájdete a pár jednoduchých prísad. Za 10 minút máte hotovo, len nadávkujete do držiaka a zavesíte – žiaden vodný kameň, WC voňavé a čisté. My sme doma traja (sem-tam štyria, keď príde syn z internátu) a vydrží nám 3-4 týždne na jednu dávku.

Potrebujeme:

WC držiak závesný (ten do ktorého sa dá opakovane dávkovať gélový čistič)

100 ml vody

25 až 30 ml tekutého mydla,

1 lyžičku kukuričného škrobu

6 lyžičiek kyseliny citrónovej

Pár kvapiek esenciálneho oleja (ideálne tea tree oil, ktorý je antibakteriálny a bojuje proti plesniam a vírusom), alebo pár kvapiek voňavého oleja, podľa toho, akú vôňu máte radi

Ak chcete, tak aj potravinárske farbivo, ale nie je treba

Postup:

Z tohto množstva vyjde asi 4-5 dávok a jedna vydrží už spomínané 3-4 týždne. Jedna dávka nestojí ani 10 centov.

Nachystajte si hrniec a dajte doň  vodu, kyselinu citrónovú a škrob, ktorý sme si predtým samostatne rozmiešali v malom množstve studenej vody – inak by sa nám nemusel dobre rozpustiť. Rozmiešajte a dajte na plameň. Zahrievame a miešame, kým sa tekutina nezačne meniť na gélovitú konzistenciu. Keď má zmes požadovanú konzistenciu gélu, zložíme z plameňa a pridáme farbivo (ak chcete), 5 kvapiek tea tree oleja a vôňu, akú máme radi. Ja dávkujem do držiaka spolu s tekutým mydlom – buď do jednej časti len prostriedok a do druhej mydlo, alebo namixujem spolu s tým, že prostriedku dávam viac, ako mydla. Niekedy mydlo celkom vynechám, je len na vás, ako sa rozhodnete. To je všetko, teraz len zavesíme do misy a zvyšok skladujeme v plastovej fľaške. Za lacný peniaz máte perfektného pomocníka.

Miška T.

Picture of Michaela Trogárová

Michaela Trogárová

Veľmi rada sa podelím o svoje nápady a ešte radšej privítam vaše názory a pripomienky k mojim nápadom. :)

Dnes najobľúbenejšie