Domáce medové sušienky, ako stvorené k čaju a káve: Víkend bez nich si už ani nevieme predstaviť a celý týždeň sa tešíme na ich vôňu a chuť!

1180

Spravte si chvíľku pre seba s dobrým čajom a medovými sušienkami podľa tohto receptu z youtube a zabudnete na všetky starosti sveta. Lahodná medová chuť pohladí vaše chuťové poháriky a navyše pri pečení vám sušienky rozvoňajú celý dom.

Potrebujeme:

2 vajcia

100 g cukru

430 g hladkej múky

1 balíček vanilkového cukru

80 ml rastlinného oleja

90 g medu

1 ČL sódy bikarbóny

voliteľné: 1 ČL mletej škorice

1 vajce na potretie

Postup:

Do misy si dáme vajcia, nasypeme cukor, vanilkový cukor, pridáme olej, škoricu, med a sódu bikarbónu. Všetko spolu dôkladne vymiešame metličkou. Primiešame múku a vypracujeme kompaktné cesto. Vyvaľkáme ho na hrúbku asi 0,5 – 0,7 cm.

Z vyvaľkaného cesta si môžeme buď pomocou vykrajovačky alebo pohára vykrojiť okrúhle sušienky, prípadne si ho môžeme takto narezať na kosoštvorce, alebo iný ľubovoľný tvar.

Vykrojené sušienky poukladáme na plech pokrytý papierom na pečenie, potrieme rozšľahaným vajíčkom, vytvoríme vzor pomocou vidličky a dáme piecť do predhriatej rúry na 180 °C. Pečieme asi 20 minút, potom sušienky vytiahneme, necháme vychladnúť a môžeme podávať. Prajeme dobrú chuť!

 

 

 

Foto: youtube
Foto: youtube
Foto: youtube
Foto: youtube
Témy:


Pridajte svoj komentár