S.O.S. domáce dezinfekčné obrúsky: Používam na ruky aj povrchy v byte a aute – nemusíte ich zháňať po obchodoch!

Kedže stále musím chodiť do práce, mám ich stále pri sebe a používam ich an čistenie auta, pracovného miesta, rúk aj v domácnosti.

Chcm sa podeliť o svoj nápad na rýchle domáce antibakteriálne, dezinfekčné obrúsky, ktoré viete mať stále pri sebe. Kedže stále musím chodiť do práce, mám ich stále pri sebe a používam ich an čistenie auta, pracovného miesta, rúk aj v domácnosti. Výroba je jednoduchá a verím, že v núzi pomôžu aj vám, aby ste sa cítili bezpečnejšie. Samozrejme nezabúdam ani na rúško a ochranné rukavice.

Ako na to?

Zobrala som obyčajné vlhčené obrúsky a starú dobrú alpu. Obrúsky som nechala nasiknuť alpu a vložila ich späť do balenia, aby ostali stále vlhké. Keď potrebujem, jednoducho vyberieme a pretriem si ruky, alebo rôzny povrchy, ktoré by mohli byť infikované. Keďže v obchodoch už dezinfekciu nezoženiete, musíme si pomôcť ako môžeme.

Za tento tip ďakujeme Majke

2. recept na deinfekčené obrúsky, ktoré vyrobíte z obyčajných papierových obrúskov

Potrebujeme:

  • rolku kuchynských papierových utierok (najlepšie pevné trojvrstvové)
  • väčšiu uzatvárateľnú nádobu z plastu alebo skla, do ktorej sa vojde polovica rolky papierových utierok
  • 200 ml prevarenej teplej vody
  • 2 lyžice tekutého mydla
  • pár kvapiek tea tree oleja (voliteľné)
  • 200 ml Alpy, alkoholu z lekárne, alebo iného alkoholu, ktorý má aspoň 60 %

Postup:

...

Do uzatvárateľnej nádoby vložte voliteľné množstvo natrhaných kuchynských obrúskov. V miske vedľa zmiešajte zvyšné potreby. Pripraveným roztokom zalejte papierové utierky v nádobe. Nechajte dobre nasiaknuť a môžete používať.