Na starú sedačku na chalupe mi nezabralo nič, ani tep z obchodu: Tento recept mi poradila svokra a fungoval okamžite, žiarila čistotou ako nová!

Dobrý deň, chcem sa podeliť o moju minulo-týždňovú skúsenosť s čistením sedačky u nás na chalupe. Už keď sme ju kupovali bola z druhej ruky, no po všetkých rodinných akciách a náletoch našich detí vyzerala doslova hrozne. Myslela som, že ju už vyhodíme, ale našťastie mám super svokru, ktorá mi poradila ako ju vyčistiť. Sľúbila som jej, že ak to bude fungovať, dám to aj na internet – takže tu máte dôkaz! :-D

Na začiatok moja skúsenosť – na bežné čistenie látkových sedačiek sa mi najlepšie osvedčila obyčajná voda, v ktorej si rozpustíte trochu obyčajného prášku na pranie. Nekupujem žiadne špeciálne prípravky, takto čistím roky aj sedačku doma a je stále bezchybná.

Na znečistenie na sedačke na chalupe to ale nestačilo a použili sme tam tento domáci výtvor. Na výrobu potrebujeme:

½ šálky octu

½ šálky tekutého mydla

½ šálky octu 9%

...

1/2 šálky perlivej vody

Ako na to?

My sme len všetko zmiešame a dali do fľaše s rozprašovačom. Nastriekali sme poriadne na celý povrch a nechali pôsobiť 10-15 minút. Potom sme ako bežne – krúživými pohybmi vyčistili povrch jemnou kefkou. Nakoniec už len opláchnuť špongiou namočenou v teplej vode. Ja som sa nevedela dočkať výsledku, tak som urýchlila sušenie pomocou fénu, výsledok ma naozaj prekvapil. Nateraz určite nekupujeme nový gauč. Chcem však upozorniť, že ak máte gauč tmavej farby, radšej si skúste na malej ploche, ako bude čistiť fungovať – ja mám overené na svetlom odtieni.

Trik na oživenie farby, ktorý zároveň aj čistí!

Na oživenie farby odporúčame pretrieť gauč handrou, ktorú namočíte do vody s trochou octu. Okrem toho aj vyčistí škvrny a látka získa žiarivejší a novší vzhľad.