Domáca plastelína: Zábava za pár centov pre celú rodinu! Odkedy sme si ju vyrobili doma, klasickú plastelínu už nekupujeme.

Plastelína je medzi deťmi veľmi obľúbená. Niet sa čo čudovať, veď z nej vyrobíte takmer čokoľvek a užijete si s ňou veľa zábavy. Kupovaná plastelína má však niekoľko nevýhod. Tá klasická je mastná a keď sa vám dostane napríklad do koberca, je ťažké ju vyčistiť. Novodobá play dough zasa až tak dobre nelepí, takže vytvoriť zlepené objekty dá niekedy dosť zabrať. Navyše rýchlo uschne a potom sú to vyhodené peniaze. Vyrobiť si domácu plastelínu má naproti tomu mnoho výhod. Je to oveľa ekologickejšie (žiadne zbytočné plastové tégliky), ekonomickejšie (vyrobíte ju za pár centov) a zabavíte sa už pri jej výrobe. Vyskúšajte tento jednoduchý recept.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt salty play dough photo

Potrebujeme:

2 poháre múky

1 pohár jemnozrnnej soli

1/2 pohára vody

farbivo (temperové farby alebo potravinárske farbivo)

...

Postup:

Všetky ingrediencie zmiešajte a vymiešajte do plastelínovej konzistencie. Ak je plastelína príliš tuhá, dolejte ešte trochu vody. Ak sa naopak lepí, pomôžte si trochou múky. Ak by sa vám aj pri hre stalo, že plastelína stráca vlhkosť, jednoducho pridajte pár kvapiek vody, alebo ju premieste vlhkými rukami. Môžete si ju zafarbiť temperovými farbami, alebo potravinárskym farbivom. Prípadne môžete pracovať len so základnou hmotou a namaľovať ju po stvrdnutí. Plastelínu skladujte v uzatvorených nádobách bez prístupu vzduchu, inak vyschne. Ak si chcete vaše výtvory uchovať, stačí ich nechať voľne uschnúť niekoľko dní a krásne stvrdnú. Ak chcete proces schnutia urýchliť, je možné ich sušiť v rúre pri teplote cca 50 stupňov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt salty play dough photo

Nechajte sa inšpirovať a skúste s deťmi takéto milé jesenné tvorenie.

POP leaf

1-#leaf bowl #craft #salt dough #kids-050

 

PUMPKIN PLAY CLAY! Easy recipe- only 2 ingredients! #pumpkinclay #pumpkinplaydough #pumpkinplaydoughrecipe #playdoughrecipe

Weihnachtsdeko basteln mit Tannenzapfen – DIY Bastelideen - Tannenzapfen Igel basteln

 

Herbst-Salzteig Ornaments 12 Kürbisse Eicheln und Leaf Party image 0

How to Make Pumpkin Playdough Recipe, Add this to your pumpkin activities and preschool pumpkin theme for the best Pumpkin Pie Playdough Recipe Ever. This is the best Homemade Playdough Recipe for Fall. Find The Best Scented Sensory Play Ideas Here

DIY Salzteig-Mandalas

Cinnamon salt dough leaf models

Salt Dough Christmas Ornament

http://cdn2.spaaz.de/cache/crop/750/auto/photo/16/8/eule_v7aatYI.jpg