Domáca masť, ktorá lieči bolesti kĺbov, zmierni opuch kolien aj nekonečné bolesti chrbta: TU je recept!

Dobrý deň, chcem sa podeliť o úplne jednoduchú a veľmi účinnú masť na boľavé kĺby, ktorá účinkuje proti bolesti, opuchom a dokonca mi pomohla už aj s problémom vody v kolene. Poradila som ju aj môjmu manželovi a tiež mu pomla, takže verím, že bude užitočná aj vám. Ingrediencie na prípravu sú dostupné a má ich doma asi každý.

Potrebujeme:

1 polievkovú lyžicu medu

1 polievkovú lyžicu pikantnej horčice

1 čajovú lyžičku soli

1 polievkovú lyžicu vody

Postup:

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Príprava je veľmi ľahká a rýchla. Stačí, ak všetky ingrediencie zmiešate až kým sa nevytvorí homogénna zmes. Tú si potom prelejte do uzatvárateľnej nádoby, napríklad do prázdneho obalu od krému alebo skleného pohára. Masť naneste na boľavé miesto, zakryte igelitom a previažte elastickým obväzom alebo šálom.

Takto nechajte pôsobiť asi 2 hodiny. Najlepšie je použitie večer pred spaním, aby ste potom už kĺby nezaťažovali a mohli tak oddychovať. Zlepšenie by ste mali cítiť už po jednej aplikácií a procedúra by sa mala opakovať asi 4-5 dní za sebou. V prípade potreby môžete procedúru neskôr zopakovať. Mastičku skladujte v chladničke, vydrží tak niekoľko dní.

Liečivý obklad na bolavý krk, zápaly, výrony a ďalšie problémy

Obklad pri syndróme karpálneho tunela a kĺbových problémoch – zápaly, výrony, atď.

Potrebujeme:

160 ml Lesany

10 tabliet Acylpyrín

4 klinčeky

1 väčší list aloe vera – cca 10 dkg

Postup:

Alpu vlejeme do zaváracie poháre do ktorej nasypeme 10 acylpyrín, pokrájané listy aloe a rozmixujeme (tyčový mixér). Pohár uzavrieme a dáme na 3-4 dni do chladnej tmavej špajze a občas pretrepeme.
Obklad je vhodný používať na noc. Boľavé miesta potierame, alebo nanesieme napríklad na koleno, priložíme fóliu a obviažeme. Dúfam, že to pomôže aj vám, nám pomohlo veľmi.

Jarmila K.

Liečivá masť z rozmarínu – na kĺby aj chrbát

Potrebujeme:

cca 250 g čistej masti, vazelíny alebo kokosového oleja

nasekaný rozmarín (asi 2 hrste),

Čistú nádobu na skaldovanie

Postup:

Sadlo zahrejeme (vazelínu skôr vo vodnom kúpeli, masť alebo olej môžeme priamo v hrnci), ale nevaríme. Do rozpusteného masťového základu nasypeme nadrobno nasekanú vňať rozmarínu.

Necháme vychladnúť a asi do druhého dňa uležať. Potom opäť zohrejeme a precedíme cez čisté plátno, aby sme v masti nemali kúsky bylín. Ihneď plníme do téglika, kde nám masť stuhne. Uchovávame najlepšie v chladničke. Používame podľa potreby, je však dobré mať ju vždy poruke, uvidíte sami. Masť je výborná aj na kríže, ale nedávajte ju takú studenú.

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay