Domáca maska proti vráskam, ktorá omladí a hydratuje: Všetko na jej prípravu nájdete doma a vaša pleť sa vám poďakuje!

Dámy, tieto domáce masky na tvár sú oveľa lepšie ako tie kupované! Naša čitateľka a zároveň babička a ešte stále aktívna kozmetička  Evka K. ich vrelo odporúča všetkým dámam po 50-tke, na omladenie pleti, hydratáciu a vyhladenie vrások. 

Hydratačná pleťová maska:

Prvý recept oceníte, ak má vaša pokožka matnú farbu a potrebuje celkovú hydratáciu.

Základom je horčičný prášok, ktorý je bohatý na vitamíny A, D, E, vitamíny skupiny B, ktoré majú priaznivý vplyv na pokožku ženy v každom veku a urobia ju krásnou.

Potrebujeme:

1 ČL teplej vody

2 ČL rastlinného oleja

1 ČL horčičného prášku

Aplikácia:

Zmiešajte všetky ingrediencie tak, aby vznikla hmota pripomínajúca konzistenciu smotany. Masku naneste na očistenú tvár a krk. Po 15 minútach masku zmyte teplou vodou.

Viete čo je hlavnou príčinou každého kožného problému? Nedostatok vlahy! Dehydratovaná pokožka bolí, rýchlo starne, stráca farbu a je pokrytá vráskami. Prípadné nedostatky na pokožke sa dajú zmierniť zvýšenou hydratáciou.

Môžete začať tým, že ráno pokožku dôkladne umyjete. Na suchú pokožku, ktorá je náchylnejšia na tvorbu vrások, použite teplé mlieko. Mastná pokožka si zase žiada kefír. Po takomto umytí by ste si nemali opláchnuť tvár vodou, len utrieť obrúskom.

Fermentované mlieko a mliečne výrobky pleť rozjasnia, zbavia škvŕn a vyhladia drobné nepravidelnosti. Všetko vďaka úžasnej kyseline mliečnej v ich zložení. Táto jedna ingrediencia vám pomôže k žiarivej pleti.

Hydratačná maska z jabĺk a mrkvy

Ovocné kyseliny transformujú pokožku takmer okamžite! Takáto maska nielen zvlhčí pokožku, ale aj zlepší jej kvalitu.

Potrebujeme:

polovicu surovej mrkvy

polovicu surového jablka

Aplikácia:

Ošúpané jablko a mrkvu si nastrúhajte na jemnom strúhadle. Vymiešajte homogénnu kašu, ktorú môžete prípadne rozmixovať mixérom. Naneste masku na tvár na 20 minút a potom opláchnite teplou vodou.

 

Hydratačná maska z mlieka, tvarohu a aloe

Táto maska je mimoriadne vhodná pre starnúcu pleť.

Potrebujeme:

3 PL tvarohu

trochu mlieka

trochu šťavy z aloe vera

Aplikácia

Tvaroh rozmiešajte s mliekom na konzistenciu pasty a naneste na očistenú pokožku. Po pol hodine masku zmyte teplou vodou. Potom si tvár natrite šťavou z aloe, ktorá dokonale tonizuje.

Prajeme veľa šťastia!

Foto: pixabay
Foto: pixabay

Najlepšie tipy pre zdravie