Zbohom tmavé škvrny, vrásky a tvrdá koža: Tieto dve prísady sa nájdu v každej kuchyni, ruky vám omladia aj v 60-tke!

Ruky prezrádzajú náš vek rovnako, ako vrásky okolo očí. Ak si tvár môžeme omladiť kozmetikou a špeciálnymi prípravkami , ruky sú o niečo náročnejšie. Sú však vizitkou každej ženy.

Nie je žiadnym tajomstvom, že chodenie do kozmetického salónu takmer zaručuje ideálny stav pleti každého veku. Napriek tomu sa dajú zázraky na počkanie dosiahnúť aj doma. Poznáme jednoduchý recept, ktorý s vašimi rukami dokáže zázraky. Okrem toho, že táto kúra omladzuje, súčasne hlboko očisťuje pokožku, omladzuje, rozjasňuje a zjemňuje pokožku.

Starostlivosť o ruky

ručná maska

Naše ruky sú najzraniteľnejšie miesto na telo. Koža na nich je neustále vystavená slnečnému žiareniu, chemikáliám a mechanickému poškodeniu. Podkožná vrstva tuku, ktorá by mohla chrániť pred poškodením je na rukách veľmi tenká. Pigmetové škvrny, vrásky,stvrdnutá koža – to všetko môže prispieť k predčasnému starnutiu kože na rukách!

starostlivosť o ruky doma

Našťastie aj doma si môžete pripraviť účinný prostriedok na starostlivosť ruky v každom veku. Ruky budú vďaka nemu vyzerať omnoho mladšie, pokožka bude hebkejšia a stratia sa aj pigmentové škvrny od slnka či iné známky poškodenia. Neváhajte to skúsiť, dve základné prísady sa nájdu v každej kuchyni.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Potrebujeme:

2 lyžice obyčajnej alebo morskej soli

2 lyžice sódy bikarbóny

3 lyžice čistiacej peny alebo gélu na tvár

Postup:

predpísané ručné výrobky

Soľ najprv rozomelieme v mlynčeku na kávu, aby bola čo najjemnejšia. Potom k nej pridáme sódu a dobre premiešame. Na záver pridáme penu na tvár. Zmiešame, až pokiaľ nevytvoríme hustú jednoliatu konzistenciu podobnú kyslej smotane. Je dobré miešať aspoň minútu, aby sa ingrediencie prepojili. Následne si túto zmes natrieme na ruky a krúživými pohybmi si ich masírujeme. Dlane, chrbát ruky a nevynecháme ani okolie nechtového lôžka. Jemne masírujeme pár minút. Čiastočky sódy a soli sa postarajú o perfektné zmäknutie pokožky a ak máte na ruke mozole alebo stvrdnutú kožu okolo nechtov, poľahky ju dáte dole aj prstami. Následne necháme zmes trochu pôsobiť – zmes trochu stvrdne. Po 10 minútach všetko umyjeme čistou teplou vodu, ruky osušíme a natrieme hydratačným krémom.