Ocot v tom nehľadajte: Periem už 40 rokov, ale takto jemné a voňavé uteráky som ešte nemala a šetríte každým praním!

Teraz mám už druhý rok úplne nový recept a tento si naozaj neviem vynachváliť. Neviem čo je vodný kameň, pleseň v práčke, alebo tvrdé uteráky. Dokonca aj tie staršie sú páperovo jemné a mäkučké. U mňa sa na tento lacný zázrak nechytá ani ocot.

Aviváž síce pekne vonia, ale čo sa týka prania, nenašla som žiadnu s ktorú by som bola pri praní spokojná. Začala som si ju vyrábať sama z octu a síce som bolo omnoho spokojnejšia s výsledkom ako u klasickej aviváže, niečo tomu stále chýbalo. Teraz mám už druhý rok úplne nový recept a tento si naozaj neviem vynachváliť. Neviem čo je vodný kameň, pleseň v práčke, alebo tvrdé uteráky. Dokonca aj tie staršie sú páperovo jemné a mäkučké. U mňa sa na tento lacný zázrak nechytá ani ocot.

Domáca aviváž bez ocotu – nič lepšie som ešte neskúsila

  • účinný kameňožrút (ochráni bubon aj výhrevné teleso),
  • dezinfikuje prádlo aj práčku,
  • ochrana pred plesňami – aj v gumových tesneniach, kde ju nevidíme,
  • najlepší zmäkčovač vody,
  • oživí vlákna uterákov, bielizeň bude perfektne vypratá aj pri nižších teplotách.

Aviváž, kameňožrúť a najsilnejší zmäkčovať tvrdej vody v jednom!

Všetko, čo potrebujete je vlažná voda, kyselina citrónová a pár kvapiek nejakej obľúbenej vône. Ja obľubujem kvetinové alebo citrusové vône, tak používam takéto vonne oleje. Celý postup je veľmi jednouchý. Do litra vlažnej vody prisypte 80 – 100 gramov kyselinového prášku a zopár kvapiek éterického oleja obľúbenej vône. Dobre premiešajte a dávkujte ako bežnú aviváž. Je to lacné a nesmierne účinné riešenie na každodenné pranie.

Dnes najobľúbenejšie