Doktor ukázal jednoduchý postup, ako uvoľniť upchaté dutiny za 20 sekúnd: Naozaj to funguje!

Problém, ktorý práve v týchto dňoch riešia mnohí ľudia. Upchaté prínosové dutiny môžu spôsobiť mnohé problémy – bolesť hlavy, problém s dýchaním, slzenie a celkovo vám tento stav dokáže poriadne znepríjemniť život. Lekár Alan Mandell práve pre týchto pacientov ukázal jednoduchý a super-rýchly postup, ako uvoľniť dutiny len za 20 sekúnd. Táto metóda je nielen rýchla, ale okrem uvoľnenia prínosových dutín dokáže rýchlo pomôcť aj so všetkými nepríjemnými sprievodnými javmi, ktoré upchaté dutiny spôsobujú. A to rozhodne stojí za pokus, čo myslíte?

Tajomstvo je v správnom pohybe – potrebujete len 20 sekúnd pre ľavú aj pravú dutinu!

Flu. Closeup image of frustrated sick woman lying in bed in thick blue scarf holding tissue by her nose and touching her head and blowing her nose with closed eyes.

Začneme s ako prvou s ľavou dutinou: palcom na ľavej ruke tlačte na spodok lícnej kosti smerom hore a k uchu. V tom istom čase ukazovákom a prostredníkom pravej ruky tlačte na ľavú stranu nosnú kosť. Vydržte 10 sekúnd. Potom celý postup zopakujte s ľavou rukou a pravou dutinou. Ak je upchatie dutín komplikovanejšie, zopakujte postup viackrát. Týmito pohybmi dochádza k stimulácii nervových zakončení v oblasti prinosových dutín. Hneď ako dôjde k ich prekrveniu, z nosa vám začne tiecť nahromadená tekutina, čo je dobré znamenie.

https://youtu.be/0aeJF8NJ7LM

Foto: pixabay