Dodajte svojej záhrade šmrnc. Na altánky myslite už teraz

Bývanie v dome má svoje výhody, o ktoré väčšinou obyvatelia panelákov prídu. Obzvlášť, ak majú majitelia domov vlastnú záhradu. Tá je totiž skutočne na nezaplatenie a môže sa stať nielen veľkým pomocníkom, ale aj dejiskom rôznych milých posedení či osláv.

Tí, ktorí bývajú v dome, veľmi dobre vedia, aké to má výhody. A tí, ktorí sa len rozhodujú o tom, či si kúpiť byt, alebo radšej dom, by mali o nich rozhodne vedieť tiež. Samozrejme, dom je aj veľká zodpovednosť a treba sa oň starať viac ako o byt. No disponuje oveľa väčšími možnosťami.

Niekoho bývanie v dome odradí už len kvôli tomu, čo všetko doň treba investovať a ako sa oň treba starať. Obzvlášť vtedy, keď si dom postavíte sami. Z toho zároveň ale vyplýva aj istá hrdosť, ktorou nemôžu oplývať tí, ktorí si kúpia v podstate už hotovú stavbu. No majitelia domov majú ešte jednu veľkú hrdosť, a tou je vlastná záhrada. Tá je v posledných rokoch veľmi žiadaná hlavne pre to, že sa v nej dá pestovať vlastná bio úroda. Prísť do záhrady a odtrhnúť si vlastné ovocie či zeleninu je na nezaplatenie. No o záhradu sa treba aj starať. Všetko by ste však mali vykonávať s mierou a tak, aby ste si záhradu užili čo najviac a neboli jej otrokom. Tento priestor je totiž ideálny aj na odpočinok či oslavy, samozrejme, primerané na to, aby ste príliš nerušili susedov.

V párty stane a pritom doma

Možno to znie divoko, no záhradné párty stany nemusia byť automaticky synonynom nespútanej zábavy. Skôr sú praktickým riešením toho, kde usporiadať oslavy. Ak máte vlastný dom či záhradu, sú ideálne na hostenie vašich známych. Výhodou je, že sa dá v nich ukryť pred prípadným dažďom. Základom je akýsi provizórny domček s bočnými stenami a strechou. Je už len na vás, čo doň nanosíte. Na oslavu je ideálne zabezpečiť pohodlné sedenie a praktický stôl. Ak sa však rozhodnete pre ozajstnú párty, neoplatí sa vám nosiť do stanu drahý záhradný nábytok, ale skôr drevený, prípadne tam umiestniť jeden či dva okrúhle stoly a pár stoličiek. Spôsob využívania takéhoto stanu je, samozrejme, len na vás, no určite ide o praktickú a cenovo dostupnú záležitosť, ktorá nájde svoje využitie. Navyše vám ju možno budú susedia závidieť a tiež si niečo podobné zaobstarajú.

So záhradnými altánkami môžete ohúriť

Čo by to bola záhrada bez altánku? Vyblázniť sa tu môžu domáci kutilovia, pretože postavenie altánku napríklad z dreva je kreatívna záležitosť. Letné posedenie v ňom je jednoducho na nezaplatenie. Ak sa vám však nechce do takejto fyzickej náročnej práce, na trhu je, našťastie, na výber dosť altánkov. A to aj skladných, ktoré vytiahnete von v prípade potreby. Ak však máte záhradu, bola by škoda nemať vlastný altánok. Jeho využitie pritom nemusí byť len za účelom posedení či osláv, môžete doň umiestniť aj nejaké potrebné veci. Ak sa vám nechce majstrovať alebo kupovať drahé stolárske výtvory, sú pre vás ideálne skladacie záhradné altánky.

Či už záhradné párty stany, alebo altánky, využite svoju záhradu a jej potenciál naplno. Myslite ale aj na estetickú stránku a všetko dôkladne zlaďte tak, aby ste mohli ohúriť nielen seba, ale aj ostatných. No myslite na to už teraz, aby ste mohli jar odštartovať vo veľkom štýle.

Inzercia

Inzercia

Platená inzercia. Články s týmto označením nie sú redakčným obsahom portálu. Viac informácií o možnostiach spolupráce nájdete na www.dobremedia.sk.

Dnes najobľúbenejšie