Do plastového vedra navŕtala niekoľko otvorov: Stačilo pár týždňov a má tú najkrajšiu terasu široko-ďaleko!

Krásny tip, vďaka ktorému môžete aj vy premeniť váš balkón alebo terasu!

Krásny tip, ako si aj vy môžete jednoducho a rýchlo vyrobiť tie najkrajšie závesné kvetináče. Dokonca, nepotrebujete ani klasické závesné kvetináče. Môžete si ich totiž zhotoviť sami, podľa návodu tejto šikovnej ženy.

Potrebujeme:

Plastové vedro

Vŕtačku

Substrát na balkónové kvety

Priesady

Retiazku alebo motúz na zavesenie

Postup:

Do plastového vedra je najskôr potrebné vyvŕtať jednotlivé otvory. Čím viac ich urobíte, tým viac priesad môžete do otvorov vysadiť a tým krajší bude výsledok. Na vŕtanie použijeme špeciálne násady na vŕtačku.

Potom do kvetináča navrstvíme substrát na balkónové rastliny. Preložíme ho do vedra a pridáme vodu. Premiešame – výsledná konzistencia substrátu by nemala byť celkom vlhká ako blato, ale mal by byť skôr lepkavý a dobre tvárny.

Do vedra navrstvíme substrát po prvú úroveň otvorov. Do otvorov vložíme prísady a zakryjeme ďalšou vrstvou pôdy. Takto pokračujeme, až kým nenaplníme celé vedro a neobsadíme všetky otvory.

Priesady vysadíme aj na vrchnú vrstvu pôdy. Potom črepník pomocou retiazky alebo špagátu zavesíme na ľubovolné miesto. Zavlažujeme a pravidelne hnojíme. Po pár týždňoch bude plastová nádoba celkom ukrytá pod záplavou kvetou.

Vhodné rastliny do závesných črepníkov sú nielen petúnie, ale aj surfínie či muškáty. Neváhajte kombinovať rôzne farby kvetov, pre ešte krajší efekt.

Aj vaša terasa môže takúto krásnu ozdobu

zdroj: guiadejardineria

Dnes najobľúbenejšie