Do kusu kartónu vložili plastové fľaše. Neuveríte, s čím dokáže tento zvláštny nápad pomôcť!

Tento nápad sa na prvý pohľad môže zdať skutočne zvláštny. Počkajte, až zistíte, aký je v skutočnosti užitočný!

 

Pre ľudí žijúcich v civilizovanom svete je ťažké predstaviť si svet v ktorom chýbajú veci ktoré bežne využívame. Elektrická energia, voda, potraviny a pohodlný domov – to je svet v ktorom žije viac ako miliarda ľudí našej planéty.

V južných krajinách je jedným z najväčších problémov zničujúce teplo. Nie je možné skryť sa pred ním a na klimatizáciu môžete rovno zabudnúť. Neúmerné teplo, ktoré sa šplhá až nad 40 stupňov Celzia je obrovským problémom chudobných obyvateľov Bangladéšu. V dedine Daulatdia žije približne 28 000 ľudí, ktorí obývajú chudobné príbytky z trapézového plechu, ktorý sa pod vplyvom tepla prehrievajú a vo vnútri tak vzniká takmer neobývateľné prostredie. Ľudia boli nútení nájsť spôsob, ako vychladiť interiér bez klimatizácie a z materiálov, ktoré majú k dispozícii. Pozrite, čo sa im poradilo vymyslieť!

Najlacnejšia klimatizácia na svete!

Na jej zhotovenie potrebujeme len hrubšiu vrstvu kartónu alebo preglejku, plastové fľaše a vŕtačku (alebo ostrý nôž).

Do kartónu sa vyvŕtajú alebo vyrežú otvory v dostatočných rozostupoch tak, aby do nich vmestilo hrdlo fľaše. Potom sa plastové fľaše rozrežú na polovice, pričom budeme používať len vrchnú polovicu fľaše aj s uzáverom. Z uzáveru odrežeme vrchnú časť.

Potom hrdlo fľaše vložíme do otvoru a z druhej strany zašraubujeme uzáverom, vďaka čomu bude fľaša držať na mieste. Takto postupujeme s ďalšími fľašami a otvormi, až kým nemáme využitý celý priestor kartónu.

Eco-Cooler-Plastic-Bottle-Air-Conditioner-2-1020x610

Potom zariadenie vložíme do otvoru v stene – okna tak, aby širšia časť fliaš smerovala smerom von a užšia dovnútra. To je všetko!

Eco-Cooler-Plastic-Bottle-Air-Conditioner-3-1020x610

Eco-Cooler-Plastic-Bottle-Air-Conditioner-6-1020x610

Ako je možné, že to funguje?

Tento jednoduchý a lacný vynález získal vo svete označenie Eco-project a funguje na princípe ochladzovania vzduchu jeho prúdením. Je to podobné, ako keď fúknete teplý vzduch z úst do slamky a na konci slamky je omnoho chladnejší ako vo vašich ústach. Horúci vzduch, ktorý vchádza do fľaše, vychádza na jej užšom konci chladnejší.

Eco-Cooler-Plastic-Bottle-Air-Conditioner-1020x610

hot-cool-air

Jednoduchý nápad využíva v chudobných horúcich oblastiach čoraz viac ľudí a je to pre nich dostupný spôsob ako zmierniť zničujúce teplo. Pozrite sa, ako tento nápad funguje!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Dnes najobľúbenejšie