Do chladničky vložil obyčajné hubky na riad. Dôvod vás presvedčí, aby to skúsili tiež!

Naučte sa triky, ktoré vám ušetria čas, peniaze a zjednodušia každodennú prácu.

Možno si to často ani len neuvedomujeme, no každý deň využívame množstvo trikov, ktoré nám uľahčujú bežné činnosti. Dnes vás naučíme ďalšie geniálne zlepšováky, ktoré vám ukážu, ako si život uľahčiť ešte viac!

Ako zachovať zeleninu a ovocie dlhšie čerstvé?

Hoci zelenina a ovocie v obchode vyzerajú krásne, doma nám aj pri skladovaní v chladničke začínajú veľmi skoro hniť. Ako ich uchovať dlhšie čerstvé a rovnako svieže ako v deň, keď sme ich kúpili? Všetko, čo potrebujete k predĺženiu čerstvosti ovocia a zeleniny sú 3 obyčajné kuchynské hubky. Vložte ich do spodnej zásuvky v chladničke, v ktorej skladujete tieto potraviny. Hubky odstránia prebytočnú vlhkosť, ktorá sa v uzavretom priestore hromadí a spôsobuje, že plody začínajú skoro hniť. Hubky prebytočnú vlhkosť absorbujú a ovocie a zelenina tak ostanú čerstvé omnoho dlhšiu dobu.

Nezabúdajte však hubky vždy po určitej dobe vymeniť.

Ako ošúpať cesnak za niekoľko sekúnd?

Namiesto zdĺhavého šúpania každého strúčika, po ktorom ostáva na našich prstoch nepríjemný zápach, použite tento trik. Cesnak rozdeľte na strúčiky a vložte do uzatvárateľnej dózy. Zatvorte a poriadne pretrepte. Potom už stačí len povyberať čisté strúčiky a šupky vyhodiť.

Ako vyčistiť bielu podrážku na teniskách?

Pomôže vám zubná pasta. Stačí, ak na podrážku nanesiete malé množstvo a dôkladne zotriete kuchynskými utierkami. Výsledkom sú podrážky biele ako v deň, keď ste topánky kúpili.

Máte problém s parkovaním?

Zaberá vám parkovanie v garáži zbytočne veľa času, pretože nikdy neviete, kedy je auto konečne na správnom mieste? Pomôžte si jednoduchým trikom s tenisovou loptičkou. Loptičku zaveste na lanko a zaveste do garáže na miesto na ktorom je vaše auto zaparkované tak, aby sa loptička dotýkala skla. Pri ďalšom parkovaní budete vedieť, že keď sa čelné sklo dotkne loptičky, vaše auto je na správnom mieste.

Vydezinfikujte dosku na krájanie bez chémie

Postačí vám k tomu 1 šálka octu a 1 šálka vody. Zmiešajte obe tekutiny a prelejte do fľaše s rozprašovačom. Zmes nastriekajte na dosku, nechajte pôsobiť 30 sekúnd a potom zotrite kuchynskými utierkami. Ocot zlikviduje nepríjemné pachy a prírodne vydezinfikuje povrch dosky.

Nepríjemný zápach po krájaní cibule

Existujú potraviny, bez ktorých si prípravu jedál nevieme predstaviť, avšak cenou za skvelú chuť môže byť nepríjemný zápach na rukách, ktorého sa len ťažko zbavíme. Perfektným príkladom je napríklad cibuľa, ktorej zápach ostane na rukách aj potom, ako si ich umyjeme. Rovnako je to s censnakom, alebo s niektorými druhmi mäsa. V týchto prípadoch zabudnite na mydlo, pomôže vám obyčajná zubná pasta. Vytlačte si malé množstvo pasty do dlane a pretrite ňou povrch rúk. Potom opláchnite vodou. Zápach je preč a vaše ruky ostanú mentolovo svieže.

Tenisové loptičky do práčky

Ak periete objemné prádlo (ako napríklad páperové bundy, alebo paplóny), ktoré zvykne dlho schnúť, pomôžu vám tenisové loptičky. Dajte spolu s prádlom do práčky 2 tenisové loptičky. Loptičky sa počas prania vmiešajú medzi prádlo a zabránia, aby sa vytvorili chumáče alebo väčšie zhluky, ktoré schnú dlhú dobu. Po vybraní prádla z práčky sa čas jeho sušenia rapídne skráti.

Ako odstrániť nálepky z akéhokoľvek povrchu?

Predovšetkým staršie nálepky môžu pri odstraňovaní zanechať na povrchu nepekné stopy. Pomôže vám sprej WD-40, ktorý sa nachádza takmer v každej domácnosti. Stačí, ak odlepíte kúsok z rohu nálepky a potom postupne ako nálepku odstraňujete, aplikujeme medzi nálepku a zlepený povrch sprej. Odstraňovanie pôjde jedna radosť a povrch ostane bez stôp. Ak nemáte poruke sprej WD-40, pomôže aj obyčajný olivový olej.

Všetky triky na jednom mieste:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

zdroj: healthylifetricks

Dnes najobľúbenejšie