Dizajnér to radí každému, kto má doma záclony a závesy: Držte sa tohto a budú vyzerať ako v nóbl hotely!

Tu je pár nápadov, ktoré sa vám rozhodne oplatí vidieť.

Bytoví dizajnéri hovoria jednoznačne – ak chcete, aby vaše záclony v byte vyzerali vždy krásne a priniesli presne taký dojem, aký potrebujete vytvoriť, musíte sa sústrediť na jedno – závesný systém, alebo koľajnice, na ktorých sú závesy a záclony umiestnené. Môžete tak vytvoriť útulný, luxusný alebo nápaditý dojem v celej miestnosti.

Tu je pár nápadov, ktoré Vám rozhodne treba vidieť.

Ani medzera – netreba žalúzie

Tento štýl sa používa najmä v hoteloch a všade tam, kde chcú mat ľudia maximálny pocit súkromia . Vhodný je aj do spálne. Pozor však na otvorené a spoločné priestory. Tento štýl uberá na vzdušnosti a svetelnosti priestoru.

Neviditeľné koľajnice ukryté v stene, alebo za stenou

Pôsobia luxusne a zväčšia priestor  a pridajú mu na kráse. Najlepším riešením sú dnes jednoznačne závesné systémy ukryte priamo v stene, ktoré presahujú plochu okna – priestoru dodávajú nový rozmer, pôsobia luxusne a čisto.

...

Viac radov, viac možností

Viacradové koľajnice vytvárajú zaujímavé možnosti, ako záclony vrstviť. Odporúčajú sa skôr na zomné obdobie, kedy dotvárajú teplo domova. Tento štýl sa tiež využíva v luxusných hoteloch a spravidla navodzuje honosný dojem.

Nemusia byť len na oknách

Perfektné sú napríklad aj na oddelenie priestoru v byte

Stará lišta v novom šate

Stačí na to obyčajná tapeta.

Priamo v okne

Príznačné pre vidiecky štýl – pôsobí útulne a domácky, ale musíte počítať s tým, že opticky zmenšuje priestor.

Bez lišty

Ak chcete mať záclony a závesy zavesené atypicky.

Extravagantné garniže

Upriamujú pozornosť v miestnosti na jedno miesto – na okno. Základom je, aby boli perfektne zladené so záclonami a ak ich chcete mať, zvyšok interiéru je potrebné tomuto dominantnému prvku prispôsobiť.

Elegantné riešenia