Domáci trik, ako vydezinfikovať toaletu a odstránť zápach na celé hodiny: Stačí vám táto prísada!

O liečivých účinkoch cesnaku ste toho už určite počuli mnoho. Ale toto o ňom možno ešte neviete. Vo všeobecnosti platí, že upratovanie našej domácnosti nám zaberie kopu času. Najviac baktérií sa pritom nachádza v kúpeľni a na toalete. Na čistenie toalety často používame silné chemické prostriedky, ktoré môžu byť pre naše zdravie škodlivé a takisto zaťažujú životné prostredie. Ten najlepší prírodný dezinfekčný prostriedok máme pritom rovno pod nosom. Je to cesnak!

Stačí ak dáte na noc do WC strúčik cesnaku a ráno spláchnete. Opakujte túto procedúru aspoň 2-krát do týždňa a cesnak sa tak postará o perfektnú dezinfekciu. Vkladajte ho dnu vždy v noci, keď sa toaleta nepoužíva. Ďalšou možnosťou je pripraviť cesnakový čaj. 

Postup:

Zohrejte v hrnci šálku vody a keď začne vrieť, vložte do nej 3 nakrájané strúčiky cesnaku. Vypnite sporák, prikryte pokrievkou a nechajte lúhovať 15 minút. Po uplynutí tejto doby nalejte cesnakový čaj do WC. Opäť je vhodné urobiť to na noc. Tieto dva postupy sú najlepším prírodným spôsobom, ako sa zbavíte baktérií a udržíte tak toaletu čistú aj bez chémie! Cesnakový čaj tiež čistí prípadné žlté usadeniny. No nie je to skvelé?

Zubná pasta

Zoberte si obyčajnú mentolovú zubnú pastu (pokojne siahnite po tej najlacnejšej) a urobte pomocou hrubšej ihly do tuby pár dierok.

...
Foto: youtube.com

Potom ju vložte do splachovacej nádržky a spláchnite. Pri splachovaní sa bude pasta z tuby postupne uvoľňovať a WC bude vďaka nej príjemne voňať. Jedna tuba zubnej pasty vám pri tomto použití vydrží aj 3 mesiace. Čo je omnoho dlhšie, ako vydržia bežné záchodové osviežovače.

Soľ

Domáca dezinfekcia a odstraňovač zápachu aj zažltnutých škvŕn v jednom. Stavte na obyčajnú soľ.

Foto: youtube

Potrebujeme:

1 kopcovitú lyžicu soli

2 lyžice octu

Postup:

Foto: youtube

Je to úplne jednoduché. Kždý večer jednoducho do misy nasypte lyžicu soli tak, aby soľ pokrývala aj steny misy. Potom pridajte 2 lyžice octu a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno len spláchnite, to je celé.

Tableta do umývačky

Ďalšia super rada od mojej kamošky. Hoďte do misy a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno budete žasnúť nad tou čistotou a leskom – a žiaden vodný kameň. Rovnako vyčistíte aj nádržku – rozpustenú tabletu hodiť do nádržky,a lebo nechať rozpustiť priamo v nej a nechať pôsobiť. Pri splachovaní potom vyčistíte aj samotnú toaletu.