Deti a golf

Rozhodli ste sa, že sa vaše dieťa bude venovať golfu? Voľnočasová aktivita mu ponúkne nielen dostatok pohybu v podobe prechádzok na čerstvom vzduchu, ale naučí ho aj disciplíne. Aj v tomto prípade musíte vyriešiť, akú výbavu mu zaobstaráte, čo je pri výbere zo širokých ponúk dôležité a v neposlednom rade to, kam svoje dieťa za golfom vyšlete.

Golfové možnosti pre skúsených detských hráčov

1. Golfíktour

Zaujímavá je Slovenská juniorská túra v golfe alebo takzvaný Golfíktour, kde súťažia jednotlivci, aj chlapci aj dievčatá, vo veku do 14 rokov. Ide o súťaž, ktorá sa skladá z piatich turnajov a vaša ratolesť v nej tak bude môcť ukázať svojho súťaživého ducha a užiť si niekoľko dní v prírode s priateľmi.

2. Detská SKGA Túra

Turné olympijských nádejí je súbor jednokolových turnajov, ktoré sa hrajú počas víkendu a zúčastniť sa ich môžu až tri vekové kategórie – deti do 12, do 14 a do 16 rokov.

Golfové možnosti pre začiatočníkov

3. Slovenská detská golfová akadémia U.S. Kids Golf

Zapísať môžete syna či dcéru aj do Slovenskej detskej golfovej akadémie U.S. Kids Golf, ktorá na Slovensku pôsobí už od roku 2008. Členovia chodia celý rok na trojdňové kempy, ktoré počas školského roka prebiehajú od piatka do nedele a v priebehu letných prázdnin cez pracovné dni. Na kempe sa deťom venujú tréneri, ktorí ich naučia správnemu odpalu. Kemp vyvrcholí turnajom a výsledky sa započítajú do celoslovenského rebríčka.

4. Golfová škola Alpinka

Máte doma predškoláka alebo čerstvého študentíka? Zapíšte ho na golfový kurz vodný pre deti a mládež. Ponúka sa vám aj golfová prípravka, ktorá je vhodná práve pre malé deti a to vo veku 5 až 7 rokov.

Nezabudnite na výbavu

Aj tu je správna golfová výbava dôležitou súčasťou hry. Jedným z najdôležitejších kúskov sú práve golfové palice, ktoré sú špeciálne upravené pre deti. Vyrobené sú tak, aby sa hodili nielen k postave dieťaťa, ale aj k sile jeho švihu.

Hlavným rozdielom medzi detskou palicou a palicou pre dospelých, ktorý spozorujete okamžite, je ich dĺžka. Ako všetci vieme, dĺžka musí byť prispôsobená výške vašej ratolesti. Skvelou správou je, že každý výrobca vám väčšinou poskytne tabuľky, v ktorých sa poľahky zorientujete a zjednoduší sa tak váš výber. Ďalším dôležitým aspektom je hlava palice, ktorá by mala byť väčšia a ľahšia, aby sa golfová loptička dostala do vzduchu jednoduchšie.

Myslite na bezpečnosť

Riadne golfové topánky sú súčasťou výbavy každého golfistu, aj toho malého. V bežnej obuvi môže byť hra dokonca nebezpečná. A vy predsa nechcete, aby vaše dieťa skončilo s vyvrtnutým členkom alebo zlomenou nohou. Golfové topánky majú špeciálne upravenú podrážku tak, že dieťaťu zaistia nielen stabilitu, ale aj výkonnú a bezpečnú hru.