Dedkovi sa deti posmievali za jeho dom. Mladý sused pre neho urobil ohromný láskavý skutok

Mladý muž najskôr premýšľal, že nevychovaných chlapcov vyhreší. Potom však prišiel na to, že niekedy je lepšie hnev potlačiť a nájsť nejaké lepšie riešenie, ktoré im dá príučku skôr, ako keby na nich nakričal.


Josh Cyganik (vľavo) a jeho 75-ročný sused Leonard Bullock. Foto: Union Pacific Railroad

SALEM 15. augustsa – Všetko sa začalo minulý mesiac v meste Pendleton v americkom Oregone, keď sa dvaja tínedžri vysmievali 75-ročnému mužovi za to, v akom dome býva. Všetko to však počul 35-ročný Josh Cyganik, ktorý pracoval oproti cez ulicu.

Josh pracuje pre spoločnosť Union Pacific Railroad. Dennodenne sa so svojimi kolegami stretáva práve oproti domu pána Leonarda Bullocka, ktorý každé ráno sedáva na svojej verande a Josh mu vždy slušne zamáva na pozdrav.

„Sedí na tej verande celý deň,“ povedal Josh „Nikdy som s ním nehovoril. Až kým som nepočul, čo mu tie dve deti povedali.“

„Len sa pozri na ten hrozný dom, treba ho spáliť,“ spomínal Josh.

„Videl som ho, ako len sklonil hlavu a bolo mi jasné, že bol rozrušený,“ povedal Josh Cyganik pre Today.com. „Premýšľal som, že tým chlapcom niečo poviem, ale niekedy je lepšie hnev potlačiť a nájsť nejaké lepšie riešenie, ktoré im dá príučku skôr, ako keby som na nich nakričal.“


Dom Leonarda Bullocka, z ktorého sa posmievali miestne deti. Foto: Josh Cyganik

Napokon zašiel Josh do miestneho železiarstva, ktoré súhlasilo s tým, že mu daruje farby na zrenovovanie Leonardovho domu. So súhlasom pána Bullocka potom Josh požiadal svojich priateľov na Facebooku, aby mu pomohli s prácou.

Joshov príspevok sa šíril neuveriteľnou rýchlosťou. Mal viac ako 6 000 zdieľaní. Napokon sa 18. júla v sobotu ráno objavilo pred Leonardovým domom asi 100 ľudí, ktorí boli odhodlaní mu pomôcť.

„Leonard mohol len ťažko niečo povedať, bol úplne vo vytržení,“ uviedol Cyganik pre ABC News.

Niektorí ľudia kúpili pánovi Bullockovi novú sadu starožitného nábytku. Sieť Starbucks dodala 23 litrov vody a ľadového čaju a stolárska firma pomohla vybudovať novú verandu.

Za celý deň tak dobrovoľníci premenili schátraný bielo-modrý dom na oveľa krajší hnedo-béžový príbytok.

Josh told UPRR, "I went and asked Leonard if it would be all right if we painted his house. He was ecstatic."


Pracujúci dobrovoľníci menia dom Leonarda Bullocka na nepoznanie. Foto: Union Pacific Railroad

Leonard Bullock odišiel v roku 1995 do dôchodku a podľa jeho slov s manželkou neboli schopní zo svojich príjmov dom udržiavať. Teraz sú však nadšení výsledkom úsilia celej komunity.

„Dom je teraz naozaj pekný,“ povedal Bullock pre ABC News. „Robí ma šťastným, keď sa naň pozriem, najmä po tom, čo mi vtedy tí mladí povedali.“

Josh Cyganik dúfa, že pokrývači ešte dobrovoľne vymenia strechu a pomôžu tak dotiahnuť tento projekt do úplného dokonca.

„Áno, išlo o akúsi náhodnú láskavosť, ale pre mňa je to skôr o rešpekte. Bol som vychovávaný k tomu, aby som rešpektoval ľudí, ktorí tu prišli ešte pred nami, aby som pomáhal ostatným, ktorí toho veľa nemajú. Leonard teraz môže sedieť na verande po zvyšok svojho života, zatiaľ čo si bude vychutnávať dobrý pocit zo svojho domova,“ dodal Josh Cyganik.


Dom Leonarda Bullocka po zásahu komunity okolo Josha Cyganika. Foto: Josh Cyganik

Dnes najobľúbenejšie