Suchý kašeľ likviduje na počkanie: Babkina zázračný sirup máte na jar úplne zdarma, 1 lyžička a príde úľava!

Ďatelina nie je  burina. Často okolo nej prechádzame bez toho, aby sme vedeli, ako nám môže táto bežná bylinka uľahčiť život a pomôcť nášmu zdraviu.  Ďatelina obsahuje silicutriesloviny, minerály ako zinok alebo horčíkvitamíny C, Ea mnoho vitamínov zo skupiny B vrátane „vitamínu pre krásu“ biotínuvlákninucholín bojujúci proti stresu a podporujúci sústredenie, bielkoviny a látku genisteín, ktorá patrí medzi fytoestrogény.Ďatelina prečisťuje krv, pomáha pri kašli a zachrípnutí, používa sa na liečbu žalúdočných vredov, ekzémov, hepatitídy a mononukleózy, je taktiež vynikajúca pre ženy v menopauze.

Čaj z ďateliny lúčnej proti kašľu a nielen to

Ako čaj pripraviť?

2 čajové lyžičky sušených kvietkov zalejte 250 ml horúcej vody. Nechajte 5 až 10 minút lúhovať, preceďte a pomaly vypite. Čaj si môžete dopriať 3 razy denne, pričom sa vždy pripravuje čerstvý.

Účinky ďalelinového čaju

  • pomôže dámam vyrovnať hladinu hormónov, je účinný najmä pri nepríjemných príznakoch menopauzy ako sú návaly tepla, potenie a zmeny nálad
  • zmierni menštruačné kŕče
  • pozitívne pôsobí na nervový systém – nenechaj sa vyradiť depresiou, úzkosťou a výkyvmi nálad!
  • zlepší tvoje zaspávanie a kvalitu spánku
  • uvoľní tvoj dlhodobo nahromadený stres
  • uľahčí vykašliavanie a uvoľní hlieny
  • veľmi prospešný pri hnačke, plynatosti
  • pôsobí ako prevencia žalúdočných vredov
  • prečistí tvoju krv od škodlivých látok a posilní tvoju imunitu

Zázračný sirup proti kašľu

Ak vás trápi úporný suchý kašeľ, sirup z ďateliny lúčnej ho môže zmierniť. Určite ho vďačne príjmu aj deti trpiace čiernym kašľom.

...

Najprv si pripravte bežným spôsobom pol litra odvaru – použite 6 čajových lyžičiek sušených kvetov, zalejte ich vriacou vodou a po 10 minútach lúhovania preceďte. Do zohriateho odvaru pridajte 500 g medu a miešajte, kým sa med neroztopí. Následne dajte sirup do sklenenej fľaše. Užívajte niekoľko čajových lyžičiek denne pri prechladnutí.

Ďaťelinový sirup od šalátov aj pri upratovaní!

Kvety zalejeme octom a necháme lúhovať aspoň 14 dní. Potom ocot scedíme a používame pri prírpave dressingov, alebo na upratovanie, ako náhradu za iné prostriedky.