Dámy, toto si zamilujú aj tie, ktoré neznášajú žehlenie: Zlepšovák, s ktorým bude vaše prádlo dokonalé ako z profi čistiarne!

Perfektná vec, s ktorou bude vaše prádlo dokonale vyžehlené a to omnoho jednoduchšie, ako si myslíte.

Perfektná vec, s ktorou bude vaše prádlo dokonale vyžehlené a to omnoho jednoduchšie, ako si myslíte. Mne to poradila moja mama a robím to takto už roky. Stačí len nastriekať a prebehnúť žehličkou, to je všetko. Ušetrí vám to čas aj zbytočné starosti. Odporúčam!

Starý zlepšovák, ktorý poznali už naše staré mamy!

Vedeli ste, že kedysi pri žehlení našim starým mamám nikdy nechýbal kukuričný škrob? Áno čítate správne, táto tekutina rozpustená vo vode reaguje s teplotou vychádzajúcou zo žehličky tak, že znásobí jej efekt. Stačí, ak pridáte 1 lyžičku škrobu do 2 šálok vody, prelejte do fľaše s rozprašovačom a nastriekajte na oblečenie pred žehlením. Žehlenie pôjde jedna radosť a oblečenie bude dokonale rovné a bez záhybov. Omnoho rýchlejšie a omnoho jednoduchšie, perfektné!

To nie je všetko – toto dokáže kukuričný škrob vo vašej domácnosti!

Tento prášok má v kuchyni hádam každý. Neuveríte, na čo všetko ho v skutočnosti môžete využiť

Odstráni mastné škvrny

Kukuričný škrob je vynikajúc na odstraňovanie mastných škvŕn z kobercov a čalúneného nábytku. Nasypte ho na škvrnu a nechajte pôsobiť 15-20 minút, prípadne cez noc. Potom škrob vysajte vysávačom a škvrna je preč. Ak je škvrnu predsa len stále trochu vidieť, vyčistite ju trochou saponátu a potom opláchnite vodou – alebo handričkou navlhčenou vo vode.

Perfektný na čistenie okien

Pripravte si perfektný a lacný čistič okien. Zmiešajte 1 šálku vody s 1 šálkou bieleho octu a pridajte 1 lyžicu kukuričného škrobu. Potom prostriedok nastriekajte na okná a umyte ako zvyčajne. Okná budú nádherne lesklé a bez šmúh.

Na drevený nábytok

Ak ste drevený nábytok lakovali a zistili ste, že na niektorých miestach – napríklad v ryhách – ostali zvyšky laku, pomôže opäť kukuričný škrob. Nasypte trochu škrobu na tieto miesta, nechajte pôsobiť 10 minút a potom zotrite plátnom a prelešťte handričkou. Škrob zvyšky laku vsaje a keď odstránite škrob, zbavíte sa aj prebytočného laku.

Zdravá a leská kožušina vášho štvornohého miláčika

Dosiahnete ju pomocou kukuričného škrobu. Nasypte na srsť mačky trochu kukuričného škrobu. Tento trik používajú profesionáli, pretože zabezpečuje zdravú a nádherne lesklú srsť.

Dnes najobľúbenejšie