Zbohom kruhom pod očami už navždy: Takto sa ich zbavíte v rekordnom čase a omladnete!

Kruhy pod očami sú jedným z najviditeľnejších vonkajších znakov únavy a nedostatku spánku. Nie vždy sa ich podarí prekryť make-upom a na našej tvári doslova svietia. Pri istom sociálnom experimente dokonca tipovali náhodní opýtaní ľuďom s tmavými kruhmi pod očami až o 10 rokov viac. Odstránenie kruhov pod očami však nie je žiadna veda. Nepotrebujete na to dokonca ani špeciálne masky ani korektory. Stačí, ak nazriete do svojej kuchyne. Toto sú overené tipy, ako sa zbaviť nepekných tmavých kruhov trikmi našich babičiek.

Zázračná maska Na odstránenie tmavých kruhov pod očami a opuchu

Potrebujeme:

1 lyžičku kávy
1 štipku čierneho korenia
1/4 lyžičky kokosového oleja

Postup:

Zmiešajte všetky prísady a dajte ich na kožu pod očami. Nechajte pôsobiť 5-10 minút a umyte teplou vodou, tvár pritom jemne masírujte. Táto maska ​​je skvelá, pretože obsahuje kofeín, ktorý zužuje cievy a pomáha znižovať opuch a tmavé kruhy.

Dajte si pod hlavu o jeden vankúš viac. Je to neuveriteľné, ale pomáha to! Tým, že je hlava vyššie položená, zabraňuje sa tomu, aby sa v dolných viečkach nehromadili tekutiny, pretože tak vznikajú kruhy pod očami.

 

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Prírodné triky starých materí, ktoré zaberú naozaj rýchlo

Nepasterizované kravské alebo kozie mlieko

Vatový tampón namočte v kozom alebo kravskom mlieku (dobre vychladenom) priložte na oči a nechajte pôsobiť 15 minút. Mlieko hydratuje a vyživuje – jeho účinky sú porovnateľné s účinkom drahých krémov. Okrem toho, že okamžite pokožku zjemní, obsahuje tiež bielkoviny, enzýmy , aminokyseliny a antioxidanty, ktoré sú potrebné pre posilnenie a regeneráciu poškodenej pokožky.

Zemiaky

Surový zemiak rozkrojíme na tenšie plátky a vložíme vychladiť do chladničky. Potom si stačí priložiť na oči. Škrob obsiahnutý v zemiakoch preniká do pokožky, vyrovnáva vrásky a pôsobí ako simulant – kruhy sa po chvíli stratia a pokožka bude mať zdravý oddýchnutý vzhľad. Zemiaky rovnako dobre pôsobia aj na modriny, škrabance, drobné popáleniny či opuch. (V chladničke by mali byť plátky zemiakov – hrubé 1,5 cm– aspoň 10 minút, na očiach ich máme priložené 15 minút). Rovnako môžeme použiť aj vychladené plátky uhoriek. Zemiak je však lepšou voľbou.

Jablká a ovsené vločky

Jablká majú úžasnú vlastnosť – dokážu po náročnom dni rýchlo uvoľniť tvárové svaly a vyživiť pokožku. 2x za týždeň si naneste na tvár a pleť okolo očí zmes nastrúhaných jabĺk a ovsených vločiek. Nechajte pôsobiť 15-20 minút a potom zmyte.

Čo ďalej funguje?

  • Použi studené uhroky alebo zemiakové plátky na oči. Nechajte pôsobiť 30 minút – pokožku bude svieža a žiarivá
  • V dopoludňajších hodinách použite pod oči studený obklad – sťahuje cievy. Studená voda tlmí tmavé kruhy, ale aj opuchnuté oči.
  • Použite kokosový olej alebo olej z hroznových jadierok v malom množstve ako výživu na pokožu pod očami. Len ho prstami jemne vklepkajte do pokožky.
  • Na kruhy pod očami perfektene zaberajú očné krémy, ktoré obsahujú vitamíny C a K. Nielenže pokožku vyživujú, ale čo je hlavné, aj ju zosvetlia.
  • Vatové tampóny namočte do ružovej vody alebo uhorkovej šťavy. Priložte na oči a nechajte pôsobiť cca 15 minút. Pokožku pod očami to úžasne oživí a rozžiari.
  • Dajte si na oči vrecká z vylúhovaného zeleného alebo čierneho čaju a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút. Čaj obsahuje výživné látky, ktoré pomôžu odstráneniu opuchov a tmavých kruhov pod očami.
  • Najvzácnejšia rada – pite veľa vody a dopraj si aspoň 8 hodín spánku.