Dajte si teplú vodu namiesto studenej. To, čo dokáže s vašim telom, je udivujúce!

Ak si prečítate, ako vám môže pomôcť pitie obyčajnej teplej vody, nebudete piť viac studenú. Čomu všetkému prospeje vo vašom organizme?

1. Proti zápche

Vedeli ste, že pitie teplej vody na lačný žalúdok pomáha regulovať pohyby čriev? Zápcha je dôsledkom nízkeho obsahu vody v črevách – stolica v nich vysychá a nedokáže dobre prejsť črevami. Teplá voda dokáže rozložiť akékoľvek zvyšky potravy a uvoľniť črevá, okrem toho dokáže znížiť nadúvanie.

Vypite pohár teplej vody každé ráno na lačný žalúdok. Môžete pridať aj citrónovú šťavu alebo med.

2. Lepšie trávenie

Vlažná voda stimuluje trávenie a tráviaci trakt vďaka tomu nemusí pracovať tak tvrdo. Ušetrí tak telu energiu. Okrem toho teplá voda pomáha telu zbavovať sa zbytočných žalúdočných kyselín a neutralizovať tráviace šťavy, takže je výbornou prevenciou pálenia záhy.

Ak vás trápi zlé trávenie, začnite a skončite deň pohárom teplej vody.

3. Upokojenie bolesti v krku

Teplá voda je veľkým pomocníkom aj pri bolesti hrdla. Rozpúšťa hustý hlien a odstraňuje ho z dýchacích ciest, zjemní aj škrabanie v hrdle. Samozrejme, rovnaký účinok dosiahnete aj pitím ďalších teplých nápojov, ako sú bylinné čaje.

4. Prekrvenie nosovej sliznice

Máte upchatý nos? Skvelý liekom je teplá voda! Tá pomáha prečistiť nosové dutiny a uľaviť vášmu dýchaniu. Okrem toho teplá voda pomáha spomaľovať rozmnožovanie vírusov a baktérií.

...

5. Proti nadbytočným kilám

Ak sa snažíte v posilňovni zhodiť nejaké to kilo, svoje snaženie urýchlite pitím teplej vody. Tá totiž zvyšuje telesnú teplotu a tá zvyšuje rýchlosť metabolizmu a teda aj spaľovanie kalórií. Okrem toho teplá voda rozkladá tukové usadeniny v tele.

6. Zmiernenie menštruačných kŕčov

Nejedna žena by za zmiernenie menštruačných kŕčov dala čokoľvek na svete. Ak patríte medzi ne, skúste piť teplú vodu. Tá uvoľní svaly v maternici a poskytne úľavu od kŕčov.

7. Zlepšenie krvného obehu

Nie je žiadnym tajomstvom, že teplá voda dokáže zlepšiť krvný obeh. Ten je dôležitý pre distribúciu kyslíka a živín do orgánov a tkanín.

8. Pomalšie starnutie

Teplá voda je vynikajúcim pomocníkom v boji proti starnutiu! Odstraňuje z pokožky jedy, ktoré sú zodpovedné za predčasné starnutie, prispieva k obnove kožných buniek, omladzuje pokožku a zlepšuje jej pružnosť.

9. Lepšie zaspávanie

Máte problém so zaspávaním? Popíjajte pred spánkom teplú vodu a budete prekvapení, ako ľahko vás to zbaví nespavosti. Opäť platí, že kúzlo je vo zvýšení telesnej teploty, čo spôsobí uvoľnenie tela, upokojenie nervov a privodenie spánku.