Stačia len 4 minúty denne a tieto cviky napravia aj skoliózu: Jednoduché cvičenie, ktoré už pomohlo mnohým ľuďom!

Trpíte skoliózou? Vo väčšine prípadov nie je príčina vzniku skoliózy známa. Ak máte nesúmerné ramená (jedno vyššie ako druhé), bolesti v krížovej oblasti a ťažkosti s dýchaním, je dôležité tento problém vyriešiť. Vedeli ste, že určitými pohybmi môžete posilniť konkrétne chrbtové svaly, ktoré obklopujú chrbticu?

Trpíte skoliózou? Vo väčšine prípadov nie je príčina vzniku skoliózy známa. Ak máte nesúmerné ramená (jedno vyššie ako druhé), bolesti v krížovej oblasti a ťažkosti s dýchaním, je dôležité tento problém vyriešiť. Vedeli ste, že určitými pohybmi môžete posilniť konkrétne chrbtové svaly, ktoré obklopujú chrbticu? Je dôležité ich vykonávať pravidelne, vďaka čomu sa postupne chrbtica aj ramená narovnajú. Tak už neváhajte ani minútu a zbavte sa bolesti nadobro!

1. Cvik

Postavte sa rovno, chrbtica je vystretá a ruky zdvihnite tak, aby boli lakte pokrčené v pravom uhle. Lakte zaťahujte čo najviac dozadu, aby sa lopatky sťahovali k sebe. Opakujte 5-krát.

2. Cvik

Pri tomto cviku sú opäť ruky pokrčené v lakťoch v 90 stupňovom uhle, avšak tentokrát nimi krúžime čo najviac dozadu. Zdvihnite ich na výšku hlavy a krúživým pohybom dozadu a dolu, ťahajte opäť naspať. Opakujte 5-krát.

3. Cvik

Tentokrát opakujte predchádzajúce 2 cviky, ale s otvorenými dlaňami. Pri prvom cviku sa snažte čo najviac otvoriť hrudník. Pri druhom – krúživom, na konci zadržte ruky v zadnej polohe so stiahnutými lopatkami po dobu 5 sekúnd. Uvoľnite.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

4. Cvik

Zaháknite dlane o seba, zdvihnite ruky nad hlavu a vykonávajte úklon do strany. Opakujte 5-krát a vymeňte strany.

5. Cvik

Spojte dlane na hrudi a presuňte ruky za hlavu. Snažte sa zakloniť čo najviac do zadu, pričom ruky majte spojené dlaňami za hlavou. Prsty ukazujú vzad. Opakujte 5-krát.

6. Cvik 

Dlane držte stále spojené za hlavou a pomaly vykonávajte úklony do jednej strany. Opakujte 5-krát a vystriedajte strany.

7. Cvik

Tento cvik je veľmi podobný ako predchádzajúce úklony vzad, avšak tentokrát ťahajte spojené dlane v záklone jemne hore. Opäť opakujte 5-krát. Na konci zadržte v úklone po dobu 5 sekúnd.

Po tomto cviku si jemne vytraste ruky a uvoľnite opäť krúžením vzad s otvorenými dlaňami ako v 3. cviku.

8. Cvik

Ruky zdvihnite pred seba na úroveň hrude a pokrčte v lakťoch. Urobte záklon a vráťte sa do východiskovej polohy. Opakujte 5-krát.

Ak zaradíte toto cvičenie do svojho každodenného režimu a budete cvičiť aspoň 2-krát denne, pocítite okamžitú úľavu. Okrem toho sa v priebehu 1 mesiaca vaša chrbtica postupne narovná. Dôležité je vytrvať a cvičiť správne. Každý, kto cvičenie skúsil, si ho nevedel vynachváliť!

Podrobný videonávod ako cvičiť