Zabudnite na nenávidené brušáky: Toto cvičenie väčšina ľudí nepozná, nahradí až 100 brušákov!

Toto cvičenie je nielen extrémne efektívne, ale zároveň cieli presne na tie oblasti brucha, ktoré pri chudnutí spôsobujú vrásky väčšine z nás - spodné a bočné oblasti brucha.

Toto cvičenie je nielen extrémne efektívne, ale zároveň cieli presne na tie oblasti brucha, ktoré pri chudnutí spôsobujú vrásky väčšine z nás – spodné a bočné oblasti bruška. Toto cvičenie je pomerne náročné a preto ho najskôr pravdepodobne budete robiť v prvej – jednoduchšej verzii. Odmena je však viac, ako lákavá – toto cvičenie spáli dvakrát viac kalórií, ako nenávidené brušáky.

Cvičenie má dve zásadné požiadavky – rovnováha a vyrovnaná chrbtica. Ak to dodržíte, v rovnakom čase maximálne efektívne spevňujete šikmé a priame brušné svaly. To však nie je všetko, spevňujete aj svaly chrbtice a tiež panvové svalstvo, preto je cvičenie prospešné najmä pre ženy.

Ako na to?

Najskôr na východiskovú pozíciu. Posaďte sa na zem a do rúk si vezmite malé závažie – činku alebo fľašku s vodou. Nohy prekrížte pokrčte v kolenách a zodvihnite zo zeme. Rovnako nadvihnite aj trup s vystretou chrbticou – telo by malo byť  v tvare písmena V. Teraz natáčajte trup aj so závažím v rukách (ruky pri tele) na jednu a potom pomaly na druhú stranu. Základom je držať rovnováhu a chrbát mať vystretý. Urobte 20 opakovaní. Oddýchnite si 2 minúty a potom ešte 15-20 opakovaní.

Začnite jednoduchšie

Kedže je cvičenie pomerne náročné, najskôr začnite s jednoduchšou variantou. Chodidlá nechajte počas cvičenia položené na zemi a len nadvihnite trup. Namiesto závažia len spojte dlane a takto natáčajte telo na jednu a potom na druhú stranu. Opakujte 20 x – 2 minúty odych a opať 20 x.

...