Zabudnite na presladený marcipánu: Cukrárka prezradila perfektnú vychytávku, vďaka ktorej budú vaše domáce dezerty ako z luxusnej cukrárne!

Cukrárka ukázala perfektnú vychytávku, vďaka ktorej budú vaše dezerty vyzerať ako z luxusnej cukrárne: Nikto vám neuverí, že ste ich nekúpili!

Myslíte si, že nádherné pečivo s úžasným zdobením je len prácou profesionálnych cukrárov? Omyl, Julia je obyčajná žena, ktorá jednoducho vždy rada piekla a pripravovala domáce dezerty. Dnes sú jej výrobky vychýrené široko-ďaleko a je o ne obrovský záujem. Julia však tvrdí, že úžasne zdobené dezerty dokáže vytvoriť úplne každý – jediné, čo k tomu potrebujete je obyčajný papier na pečenie a obyčajná tabuľka čokolády.

Stačí len rozpustiť a naniesť na papier

Julia tvrdí, že najdôležitejšie zo všetkého je správna textúra polevy na zdobenie. Získate ju z obyčajnej čokolády, do ktorej však nesmiete nič predávať. Žiadna voda ani olej, čo smotana. Jednoducho čokoládu nalámte na kúsky a preložte do vodného kúpeľa. Keď sa zmes rozpustí, jednoducho ju naneste do zdobiaceho vrecka s najtenším nástavcom – vytvoríte si akési pero, ktorým nakreslíte čokoládový vzor na rovný papier na pečenie. Potom vzor aj s papierom opatrene preložíme do chladničky, kde čokoláda stuhne. Potom opatrene oddelíme vzor od povrchu papiera pomocou noža a umiestníme na trotu.

...

Vzory z bielej čokolády vytvoríte rovnakým spôsobom!

Namočte do čokolády listy, vyzerá to úžasne!

Postup je úplne rovnaký. Listy očistite a jednoducho namočte do rozpustenej čokolády. Šup na jednu hodinu do chladničky a potom môžete čokoládu od listov jednoducho oddeliť.

Prípadne čokoládu môžete na povrch listov natrieť štetcom.

Najjednoduchší vzor je pavučina. Stačí, ak na povrch torty nanesiete svetlú polevu a z papiera na pečenie si urobíte špic na zdobenie s tenkým otvorom.

Naplňte doň čokoládu a nakreslite ňou na povrch torty kruhy v približne rovnakej vzdialenosti od seba (od stredu smerom k okraju torty), potom stačí zobrať špáradlo a prechádzať po povrchu z čokolády tak, aby ste vytvorili vzor siete.

Zdobenie bublinkovou fóliou

Pozrite sa, aké úžasné zdobenie môžete takto vytvoriť. napadlo by vám to?

Túto nádheru môžete vytvoriť len pomocou papiera na pečenie, čokolády a listov!