Čo všetko sa vám zíde pri golfe

Golf, ktorého počiatky siahajú už niekoľko stoviek rokov do minulosti, sa stáva čoraz viac obľúbený medzi ľuďmi. Ak aj vy patríte k šťastlivcom, ktorí golfovému šialenstvu prepadli, mali by ste sa poriadne oboznámiť s tým, čo budete pri hre potrebovať. Golfová loptička, palica, topánky, oblečenie, vozík, bag a ďalších sto vecí, ktoré síce nie sú nevyhnutné, ale rozhodne vám hru uľahčia.

Nech vás však tento zoznam neodradí. Samozrejme, nemusíte si kupovať všetko naraz. Mnoho vecí si do výbavy doplníte postupne, keď skutočne zistíte, že sa golfu budete venovať naplno. Čo by vám však určite nemalo chýbať ani na začiatok, sú informácie o jednotlivých golfových paliciach a ich vlastnostiach.

Hrajte vždy s tou správnou golfovou palicou!

Pokiaľ budete hrať na dlhý odpal a jamka je vo vzdialenosti 180 metrov od miesta, kde práve stojíte, mali by ste siahnuť po drivere. Driver je golfová palica, ktorá je vyrábaná z kovu. Ten ma obrovskú výhodu práve pre začínajúcich hráčov z toho dôvodu, že zníženie ťažiska zväčší výšku odpalu a vy teda máte väčšiu šancu trafiť vytúžený cieľ.

Ďalším typom golfovej palice je takzvané železo. Ide o typ palice, ktorý sa využíva, naopak, na odpal do vzdialenosti 180 metrov. Železá sú vhodné vtedy, ak hráte na nejakom viac problematickom povrchu, ako je hlbšia tráva či úpätia kopcov.

Wedge je špeciálne upravený typ palice blízky železám. Sú zvyčajne konštruované ako žiletky, a teda hlavy palíc nie sú vyduté. Wedge môžete použiť pri krátkych, presných a vysokých ranách. Rovnako vám táto palica dobre poslúži aj pri vyhadzovaní loptičiek zo zlých povrchov, ako je napríklad piesok.

Posledným typom palice je putter, ktorý sa používa práve k doklepnutiu loptičky do jamky. Puttery majú mnoho podôb, väčšinou ide o krátke zahnuté palice s najrôznejšími tvarmi hlavy.

...

Ako si palicu vybrať?

Najlepším riešením je nechať si poradiť v nejakom golf shope, prípadne si palicu aj vyskúšať. Každému hráčovi totiž sadne nejaká iná a z toho dôvodu je jej starostlivý výber veľmi dôležitý.

Nezabudnite na ďalšie golfové príslušenstvo

Ak sa chystáte hrať golf do prírody, určite by ste nemali zabudnúť vziať so sebou pevný golfový dáždnik, ktorý vás ochráni pred dažďom. Po čas hry sa totiž určite nachodíte z miesta na miesto, a prechádzka v daždivom počasí nemusí byť práve najpríjemnejšia.

Ďalšou veľmi praktickou pomôckou, ktorá sa vám počas hry určite zíde, je lovítko. Ako už plynie zo samotného názvu, lovítka slúžia na vylovenie loptičky. Vďaka nim ušetríte nielen svoj chrbát od neustáleho ohýbania sa, ale aj energiu, ktorú ďalej vložíte do hry.

Teoretické znalosti, čo sa golfu a pomôcok, ktoré naň potrebujete, týka, už konečne máte. A teda neostáva vám nič iné, len sa pustiť aj dotej praktickej stránky. Zaobstarajte si veci na golf podľa svojho gusta a vychutnávajte si zážitky z tejto skvelej hry.