Čo sa stane, keď si priložíte použité čajové vrecúško na pokožku? Toto väčšina ľudí netuší!

Väčšina ľudí použité čajové vrecúška vyhodí do koša. Pozrite sa, prečo to vôbec nie je dobrý nápad!

Často si vôbec neuvedomujeme, že veci, ktoré každý deň používame môžeme využiť aj inak, ako sme zvyknutí. Napadlo by vám niekedy, že obyčajné čajové vrecúško, z ktorého si pripravíme obľúbenú šálku čaju, môže mať aj použití doslova zázračné účinky? Naučte sa, ako ich zužitkovať!

Okamžitá pomoc pri spálení od slnka a uštipnutí hmyzom

TeaBagBeautyHeader-750x364

Spálená pokožka od slnka je veľmi nepríjemná. Hoci najskôr necítime vôbec nič, po chvíli pokožka začervená a začne nepríjemne páliť. Ak nemáte poruke pomoc z lekárne, neváhajte siahnuť po overenom triku. Priložte si na podráždenú pokožku vychladnuté čajové vrecúško – ideálne z čierneho čaju. Rovnako sú čajové vrecká vynikajúce v prípade, že vás uštipol hmyz, alebo máte inak podráždenú pokožku. Okrem okamžitej úľavy od bolesti podporujú vrecúška rýchlejší proces hojenia a regenerácie.

Unavené a opuchnuté oči

V okolí očí je pokožka citlivejšia a tenšia, ako na iných miestach. Ak sa prebudíte s napuchnutými očami, alebo vás trápia unavené oči, pomôžu vám opäť vychladnuté čajové vrecká (opäť najmä z čiernych čajov alebo harmančeka). Vrecko si jednoducho priložte na oko a nechajte pôsobiť 10-15 minút.

Pridajte si ich do kúpeľa

tumblr_mr79nnPhg21ssyifho1_500-3110

Ak chcete zažiť skutočne uvoľňujúci kúpeľ, ktorý nielen blahodárne pôsobí na pokožku, ale tiež vám poskytne dokonalý relax, pridajte si do vane niekoľko čajových vrecúšok. Vašej pokožke sa dostane výživy a regenerácie a vy sa skvele uvoľníte po náročnom dni. Vynikajúci je napríklad zelený čaj s jazmínom, harmanček alebo šalviový čaj.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Porazia zápach z úst

Druhý-krát zaliate čajové vrecúško vám pomôže poraziť nepríjemný zápach z úst. Najúčinnejšie je čajové vrecúško z čierneho, zeleného, mätového alebo šalviového čaju. Stačí čajové vrecúško po prvom vylúhovaní jednoducho opäť zaljať vriacou vodu a keď vychladne, vypláchnuť si tekutinou ústa.

Najlepšia kúra na tvár

Tí, ktorí ju vyskúšali sa zhodujú, že má lepšie účinky ako drahé masky či kúry z obchodu. Nechajte zovrieť niekoľko šálok vody a prelejte ich do väčšej misy. Pridajte niekoľko vrecúšok – už raz vylúhovaných čajových vrecúšok (najideálnejší je zelený čaj vďaka svojim antioxidačným účinkom). Potom si jednoducho naparte tvár nad touto tekutinou po dobu 5-10 minút. Táto kúra pôsobí ako prirodzené tonikum a vašej pokožke dodá potrebnú hydratáciou. Navyše,, póry na tvári sa otvoria a pokožka sa účinne prečistí.

Zázračná výživa pre vaše riasy

Okrem toho, že čaj dokáže zmierniť opuch očí a poskytuje unaveným očiam úľavu, je skvelý aj pre krásne riasy. Vrecúško zeleného čaju z ktorého ste si priplavili skvelý čaj, nechajte vychladnúť a priložte si ho na niekoľko minút na oči. Zelený čaj zlepšuje krvný obeh, prospieva zdraviu korienkov rias a poskytuje im potrebnú výživu.

Ďalšie tipy, ako využiť čajové vrecúška v domácnosti a v záhrade