Čo pomáha na opuchnuté nohy? Vyskúšajte 7 overených tipov

Problém opuchnutých nôh je čoraz rozšírenejší a týka aj mladších vekových kategórií. Tieto tipy vám pomôžu zmierniť opuch a účinne mu predchádzať!

Problém opuchnutých nôh je čoraz rozšírenejší a týka aj mladších vekových kategórií. Pokiaľ nejde o symptóm závažnejšieho ochorenia (je potrebné poradiť sa s lekárom), väčšinou za nepríjemné opuchy môže sedavé zamestnanie, zlá životospráva, nadváha a nedostatok pohybu. Opuchnuté nohy sú tiež časté v tehotenstve a budúcim mamičkám spôsobujú značný diskomfort. Poradíme vám overené prírodné metódy, ktoré si s opuchom nôh dokážu poradiť a zároveň mu a zabraňujú tomu, aby sa opakoval.

Vyložte si nohy

Foot-On-Pillow

Opuchu nôh spôsobeným nadmerným nahromadením tekutiny predídete tak, že si aspoň na 30 minút vyložíte nohy tak, aby siahali trochu vyššie ako panva.

Pite dostatok vody

Water-Myth-Water

Dostatočná hydratácia je kľúčom k vyriešeniu mnohých zdravotných komplikácií a rovnako je tomu aj v prípade opuchu nôh. Dostatok vody zabezpečuje správnu cirkuláciu a odvádzanie toxínov, ktorých hromadenie k opuchu nôh prispieva. Rozhodne sa však vyhýbajte alkoholu.

Domáci liek

Photo-for-Article-2

Tento domáci liek je na prípravu veľmi jednoduchý a jeho úžasné účinky poznali a využívali už naši predkovia. Ide o petržlenový čaj, ktorý dokáže bojovať proti hromadeniu tekutiny v nohách. Stačí, ak zalejete 5 lyžičiek nasekanej petržlenovej vňate s 500 ml vody. Túto zmes dajte na plameň a  zohrievajte približne 5 minút. Nechajte čaj vychladnúť asi na 20 minút, sceďte a pite 3x denne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Močte si nohy v roztoku vody a epsomskej soli

Epsom-Salts

Epsomská soľ má blahodárne účinky a dokáže účinne bojovať proti opuchom. Je bohatá na prospešné minerály a látky, ktoré zdraviu nôh veľmi prospievajú.

Doplňte si magnézium

Chicken

Magnézium je životne dôležitá zložka, ktorá nám však bohužiaľ v potrave často chýba. Nedostatok magnézia sa môže prejavovať rôznymi spôsobmi – imunitné ťažkosti, bolesti hlavy, zápaly a tiež opuchom nôh. Magnézium nájdete v strukovinách – najmä fazuli, orechoch, vajciach, jogurtoch, mlieku, rybách, chudom mäse a listovej zelenine.

Pohybujte sa

Swimming

Nedostatok pohybu je jednou z hlavných príčin opuchu nôh. Najjednoduchší spôsob, ako mu predchádzať, je mať dostatok pohybu. Najideálnejšie je plávanie, ale postačí aj obyčajná chôdza.

Jablčný ocot

Potrite si bolestivé a opuchnuté miesta jablčným octom, alebo si nohy namočte do vody zmiešanej s jablčným octom. Poskytuje úľavu od bolesti a zmierňuje opuch.

Pavla

Pavla

Má rada všetko nové, originálne a kreatívne :-)

Dnes najobľúbenejšie