Zbohom škaredý kašeľ, únava a boľavé hrdlo: Tento citrónový zázrak radím každému, kto je chorľavý a necíti sa dobre!

Výborný recept, robíme ho každú jeseň a jar a choroby sa nám vyhýbajú. Dávame si ho do čaju, je to perfektný spôsob, ako predísť chorobám, alebo sa z nich rýchlo dostať.

Výborný recept, robíme ho každú jeseň a jar a choroby sa nám vyhýbajú. Dávame si ho do čaju, je to perfektný spôsob, ako predísť chorobám, alebo sa z nich rýchlo dostať. Navyše, tento domáci liek je vynikajúci aj pre tých, ktorým chýba energia, ale ho trápi časté zápaly hrdla. Do čaju, limonády, alebo na lyžičku – ide o perfektný spôsob, ako byť fit aj bez drahých produktov z lekárne!

Potrebujeme:

  • zázvor
  • citróny
  • med

Postup:

Začneme tým, že dobre umytý citrón nakrájame na kolieska, pokračujeme očisteným koreňom zázvoru a nakoniec medom. Takto vrstvy striedame až je pohár plný.

Zaskrutkujeme a necháme v chladničke odležať 3 dni a podávame po lyžičkách. Kávovú lyžičku deťom, polievkovú dospelým. Uľaví od kašľa, boľavého hrdla, nádchy, pri zápale priedušiek a posilní imunitu v chrípkovom období.
Ako sirup v pohári ubúda, citróny a zázvor vyťahujem a dolievame do hrnčeka vriacou vodou získate tak luxusné čaj, ktorý vďaka vyluhovania citrónu a zázvoru v mede, nie je treba ničím dochucovať.

...