Citrónový sirup s medom a cesnakom je mocný liek na posilnenie imunity: Zabíja bacily, postaví vás na nohy do druhého dňa!

S začínajúcom jeseňou a nastupujúcimi nízkymi teplotami môže byť ľudský organizmus náchylnejší k najrôznejším chorobám. Posilnite svoju imunitu a pripravte si tento citrónový sirup s cesnakom. Jeho príprava nie je nijako zložitá a podľa przyslijprzepis.pl využijete ho počas clého roka, ale najmä v týchto dňoch.

S začínajúcou jeseňou a nastupujúcimi nízkymi teplotami môže byť ľudský organizmus náchylnejší k najrôznejším chorobám. Posilnite svoju imunitu a pripravte si tento citrónový sirup s cesnakom. Jeho príprava nie je nijako zložitá a podľa przyslijprzepis.pl využijete ho počas clého roka, ale najmä v týchto dňoch.

Čo budete potrebovať na prípravu citrónového sirupu s cesnakom?

3 väčšie citróny

2 hlávky cesnaku (12 až 13 strúčikov)

120 gramov včelieho medu

100 mililitrov horúcej vody


Ako postupovať pri príprave citrónového sirupu?

Do väčšej nádoby si najprv vymačkajte všetky citróny. Môžete pridať aj dužinu bez kôry. Následne si ošúpte cesnakové strúčiky a prelisované ich pridajte k citrónovej šťave. Zmes pokvapkajte včelím medom, zalejte horúcou vodou a premiešajte. Nechajte vychladnúť a potom nádobu uzavrite. Po troch dňoch, kedy ste nechali sirup odstáť, ho môžete konzumovať. V chlade vám vydrží až tri týždne.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ako citrónový sirup užívať a ako pôsobí?

Pre posilnenie imunity konzumujú deti jednu lyžičku denne a dospelí jednu veľkú lyžicu. K zmierneniu príznakov chrípky, alebo nachladnutie sa potom odporúča konzumovať 3 lyžičky denne u detí a 3 lyžice denne u dospelých. A prečo je vlastne sirup tak účinný?

Cesnak je považovaný za prírodné antibiotiku, obsahuje veľké množstvo vitamínu C, horčíka a vápnika. Okrem iného pôsobí aj proti infekciám. Med má antibakteriálne vlastnosti a pomôže zmierniť bolesti v krku. Citrón je akýmsi antioxidantom, ktorý je priamo nabitý vitamínom C. Telo chráni pred vírusmi a baktériami. Všetky zložky obsiahnuté v sirupe majú schopnosť povzbudiť imunitný systém. Môžete ich konzumovať aj zvlášť v akomkoľvek nápoji, či pokrme. Napríklad kombinácia citrónu, včelieho medu a zázvoru je dokonalou prevenciou pred prechladnutím.

Cesnak sa hodí do mnohých chutných jedál, známy je predovšetkým v cesnakovej polievke, či nátierke. Hoci môže niekedy odrádzať svojim intenzívnou arómou, je pre telo blahodarný. Preto mu dajte šancu.

Foto: tjn
Foto: tjn