Nemali sme ani tušenie, že dokážu toto: 9 silných dôvodov, prečo spojiť citrón, soľ a čierne korenie!

Zo všetkých tipov na domácu liečbu by ste mali poznať zázračnú kombinácia citrónu, čierneho korenia a soli!

Ukazuje sa, že kombinácia citrón, korenie a soľ nielen zlepšuje chuť mnohých receptov, ale tiež sa používa na prevenciu mnohých ochorení. Jednoduché suroviny, ktoré sa určite nájdu v kuchyni, vám pomôžu vyrovnať sa s mnohými chorobami a zdravotnými problémami. Tento liek v prvom rade pomáha pri prechladnutí, ale treba vedieť o jeho ďalších prospešných vlastnostiach!

9 problémov, ktoré dokážu vyriešiť

citrón s korením a soľou

  1. Pri silnom kašli pite horúci čaj s citrónom, soľou a korením 3x denne. Pri bolesti v krku vytlačte 1 polievkovú lyžicu citrónovej šťavy a pridajte do pohára s vodou. Taktiež pridajte 1 lyžičku soli a 0,5 lyžičky čierneho mletého ​​korenia. Touto zmesou vypláchnite ústa 2-3 krát denne.
  2. Na žlčníkové kamene použite túto zmes – 3 lyžičky olivový olej, 1 lyžičku citrónová šťava a 1 lyžička čierne korenie . užívajte každý deň.
  3. Kúpeľ s citrónom a soľou – príjemný spôsob, ako sa zbaviť celulitídy, svalového napätia, kŕčov a stresu.
  4. Na opicu pomôže čerstvá paradajková šťava s 2-3 kvapkami citrónovej šťavy, štipkou soli a čierneho korenia.
  5. Ak chcete schudnúť konzumujte denne na lačný žalúdok 1 pohár teplej vody s 1/4 lyžičky mletého čierneho korenia, 1 polievkovou lyžicou medu a 2 lyžicami citrónovej šťavy.
  6. Na nevoľnosť  a zvracie zaberá voda s citrónovou šťavou a čiernym korením.
  7. Chcete zrýchliť metabolizmus? Pokiaľ si nakrájate citrónovú kôru, korenie a soľ, získate skvelé korenie, ktorým môžete dochucovať rôzne jedlá.
  8. Bolesť zubov. Zmiešajte pol lyžičky mletého čierneho korenia a pol lyžičky klinčekového oleja a naneste zmes na boľavý zub. Nezabudnite si čistiť zuby dvakrát denne a používať dentálnu niť alebo medzizubné kefky. Tiež je dôležité, aby ste sa vyhýbali príliš sladkým alebo kyslým potravinám.
  9. Krvácanie z nosa: Namočte kúsok vaty do citrónovej šťavy a vložte do nosovej dierky. Krvácanie z nosa sa zastaví takmer okamžite.

Citrón, soľ a korenie je jednoducho všeliek, ktorý by ste mali čo najskôr zaradiť do svojho jedálnička.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.