Najsilnejšia čistička tela za 10 dní: Dá do poriadku pečeň, imunitu a vaša tvár omladne – a oproti liekom nestojí nič!

3087

Prvým znakom unavenej alebo toxínom zaťaženej pečene je letargia, ospalosť a apatia. Môžu sa vyskytnúť aj bolesti hlavy, podráždenosť a nervozita. Aj poruchy trávenia, ako sú zažívacie ťažkosti, zápcha, nadúvanie a plynatosť, môžu byť príznakmi prepracovanej pečene.

Dysfunkcia pečene vedie takmer vždy k kožným problémom. Môžu sa vyskytnúť vyrážky a akné.

Po tejto kúre sa celé telo bude cítiť lepšie – platí, že pokiaľ v poriadku, darí sa celému telu. Táto kúra okrem toho pomáha srdcu, bojuje proti kašľu a rieši aj ďalšie problémy vášho tela.

Potrebujeme:

1 kg zeleru s vňaťu

200 g čerstvého chrenu

3 citróny

150 g medu

50 ml domácej pálenky

Postup:

Ideálne je použiť zeler s vňaťou. Mali by ste vedieť, že listy zeleru majú vynikajúce stimulačné účinky na nervový systém! Takže umyte a nadrobno nakrájajte zelerové listy a stonky. Koreň očistite a nastrúhajte na strúhadle, alebo cez mlynček.

To isté urobte s koreňom chrenu. Vložte nakrájanú zeleninu do veľkej sklenenej nádoby. Pridajte čerstvo vytlačenú citrónovú šťavu a premiešajte. Primiešajte med a dobre premiešajte.

Na konci dajte alkohol a dobre premiešajte. Nádobu pevne uzavrite a nechajte zeleninu 3 dni odležať.

Užívanie:

Konzumujte 1 polievkovú lyžicu, 3 krát denne, najlepšie po jedle. Prípravok uchovávajte studený v chladničke. Aby bola táto kúra ešte úspešnejšia, vzdajte sa na pár dní mäsa a iných živočíšnych produktov.

Namiesto toho môžete jesť ryby, morské plody, čerstvú zeleninu, ovocie, obilniny a zelené bylinky. Vyvarujte sa konzumácii vyprážaných jedál, údenín, tukov a spracovaných alebo konzervovaných výrobkov, pokiaľ je to možné.

Užívajte aspoň 10 dní.

Obmedzte konzumáciu alkoholu a kávy, ktorá zhoršuje funkciu pečene.

Toto macerovanie zeleru, chrenu a citrónovej šťavy tiež pomôže pri chudnutí, ak sa zohľadnia stravovacie odporúčania. Rovnako dôležité je cvičiť každý deň alebo dokonca mať cvičebný program.

Fytoterapeut Ovidiu Bojor oceňuje, že koreň chrenu je prospešný pri kardiovaskulárnych problémoch, ako je hypertenzia, angína pectoris alebo bolestivé ischemické choroby srdca. Má dekongestívne účinky na pľúca. Pomáha tiež pri bronchitíde, prechladnutí, chrípke a zápale pľúc.

Zeler je užitočný aj pri kašli. Ale predovšetkým to telo omladzuje a revitalizuje.

Foto: pixabay
Foto: tjn
Témy:


Pridajte svoj komentár