Čistá domácnosť ako šibnutím čarovného prútika: S týmito trikmi to bude hračka!

Je to skvelý pocit, keď viete, že váš domov sa leskne čistotou. Aby sme to však dosiahli, často musíme vynaložiť veľa energie a času. Aj preto je upratovanie pre mnohých len povinnou činnosťou, ktorá nepatrí medzi tie obľúbené. Našťastie existuje niekoľko metód, vďaka ktorým bude čistenie a upratovanie hračkou.

Vodovodná batéria

Papierové utierky namočte do octu a omotajte ich okolo kohútika na 30 minút. Vďaka tomuto jednoduchému triku sa bude vaša batéria lesknúť a nebude ani stopy po vodnom kameni.

Vaňa

Skvelý spôsob, ako dosiahnuť snehovobielo čistú vaňu je umiestniť kus bavlnenej tkaniny namočenej do bielidla pozdĺž okraja celej vane. Nechajte pôsobiť cez noc a čistenie je prakticky bez roboty.

Zrkadlo

...

Každé zrkadlo môžete krásne vyčistiť octom a vodou v pomere 1:1. Ak chcete, aby váš domáci čistiaci prostriedok na zrkadlá aj pekne voňal, môžete doňho pridať pár kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja.

Hrdza

Verte, či neverte, domáci čistiaci prostriedok si poradí aj s hrdzou. Aby ste sa zbavili hrdzavých škvŕn, rozkrojte citrón na polovicu, posypte kuchynskou soľou a utrite ním hrdzavý povrch.

Steny a stropy

Na prípadné pavučiny na stenách a strope použite čistý, suchý mop.

Žula

Žulové dosky sa dajú ľahko vyčistiť pomocou teplej vody a jemného saponátu. Stačí zmiešať 2 šálky vody s 1/4 šálky alkoholu a pridať 5-6 kvapiek saponátu na umývanie riadu.

Držiaky na nábytku

Na čistenie úchytov na nábytku použite tekuté mydlo a zubnú kefku.

Dlaždice

Jedným zo spôsobov, ako efektívne odstrániť škvrny a plesne z dlaždíc, je použitie jedlej sódy. Na špáry môžete použiť jemnú kefku.

Drez

Nasypte jedlú sódu na mokrý povrch umývadla. Potom pomocou čistej špongie, navlhčenej v peroxide vodíka, jemne utrite umývadlo. Počas niekoľkých minút zmiznú všetky škvrny a škrabance bez stopy.

Mikrovlnná rúra

Do mikrovlnnej rúry vložte misku so šťavou z jedného citróna spolu s prekrojeným zvyškom citróna. Nastavte ohrev na 3 minúty a potom počkajte ešte 5 minút. Následne špinu jednoducho zmyjete špongiou.

Rúra

Zmiešajte 1 šálku jedlej sódy, 1 polievkovú lyžicu saponátu a vodu. Vytvorte konzistenciu pasty a zmes rovnomerne naneste do rúry, aj na dvierka. Nechajte 15 minút pôsobiť a umyte. Utrite suchou handričkou.

Plynový sporák

V miske zmiešajte sódu s peroxidom vodíka. Naneste roztok okolo horákov a nechajte pôsobiť 5-10 minút. Utrite čistou suchou špongiou, alebo utierkou. Váš sporák bude raz dva čistý!

Drevená doska na krájanie

Ak chcete dôkladne vyčistiť dosku na krájanie, posypte ju soľou a pokvapkajte citrónovou šťavou. Citrón pomôže odstrániť zápach a soľ odstráni škvrny.

Zdroj: genialne.pl