Nový spôsob čistenie rúry dobýva internet: Čistá a dokonale odmastená bez roboty – odteraz upratujem len takto!

Čistenie rúry je jednou z najneobľúbenejších aktivít každej domácnosti. Všetky rohy a ťažko dostupné miesta sú ako zlý sen. nehovoriac o pripálených nečistotách a všade prítomnej mastnote, ktorá na povrchu vytvára súvislý film. Našťastie, existuje lacná a rýchla pomoc. Tento nápad na čistenie rúry bez odtrhnutia láme na sociálnych sieťach rekordy.

Láme rekordy: jednoduchý a nesmierne účinný recept na čistič rúry bez drahých čističov a odmasťovačov rúry z obchodu.

Takže predtým, než pôjdete do obchodu, aby sa stretli s hromadou drahých chemikálií, ktoré vás len sklamú a podráždia pokožku aj dýchacie cesty, vytvorte si vlastnú čistiacu zmes, oveľa efektívnejšiu.

Vtip spočíva v tom, že tieto prísady sa na čistenie rúry často používajú, ale skoro nikdy nie spolu a už vôbec nie v tomto pomere. Keď ich spojíte takto, nevyrovná sa im ani chémia z drogérie!

Potrebujeme:

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

4 lyžice saponátu na riad
0,2 l citrónovej šťavy
0,4 l octu
2,5 l vlažnej vody

Ako zmes vyrobiť? 

Zmiešajte prísady a nalejte do rozprašovacej fľaše. Všetok interiér rúry nastriekajte kvapalinou. Nechajte to pol hodiny pôsobiť, aby zmes stihla správne zafungovať. Po uplynutí tejto doby utrite vnútro čistou hadričkou, alebo utierkou a oceníte, ako rýchlo a ľahko zmiznú z vnútra všetky prilepené zvyšky jedál, nečistoty a mastnota.

Naozaj funguje? 

Samozrejme. To potvrdzuje aj obrovské množstvo používateľov, ktorí túto metódu použili a zdieľali svoj úspech na Facebooku. Príspevok jedného z používateľov bol komentovaný viac ako 54 tisíc-krát a zdieľaných 360 tisíc-krát.