Čím „nakŕmiť“ paradajky počas leta? Dajte im 3 dávky tejto zmesi a budú rodiť až do októbra!

Minulý rok som počas leta vyskúšal 3x toto hnojivo (alebo lepšie povedané zálievku) a paradajky mi rodili až do októbra. V lete dokázali lepšie znášať teplotné výkyvy a dokonca aj nedostatok slnečných lúčov.

Od momentu, ako paradajky začali rodiť, hnojenie alebo výživu som už neriešil a jednoducho som zalieval a nechal všetko na „prírodu“. Minulý rok som počas leta vyskúšal 3x toto hnojivo (alebo lepšie povedané zálievku) a paradajky mi rodili až do októbra. V lete dokázali lepšie znášať teplotné výkyvy a dokonca aj nedostatok slnečných lúčov. Keďže som mal omnoho väčšiu úrodu, ako susedia naokolo, pripisujem to práve tomuto nápadu a rád sa podelím aj s vami.

Potrebujeme:

Voda – 2,5 – 2,7 l

Droždie – 100 g

½ šálky kr. cukru

Postup:

Vodu prevaríme a necháme vychladnúť, prelejeme do 3 litrového pohára. Droždie s cukrom rozpustíme v teplej vode a prelejeme do pohára. Prikryjeme gázou a uložíme na teplé miesto, pričom z času na čas premiešame. Hnojivo je prirpavené, keď pena opadne – vtedy je fermentácia ukončená a tekutina je plná živín a prospešných látok. Riedime nasledovne: 1 pohár zmesi rozpustíme v 10 l dažďovej vody a zalievame priamo ku koreňom. Ja som túto zálievku aplikoval 3x počas leta – odkedy rastliny začali rodiť a poslednú zálievku som podával asi uprostred septembra.

Dušan Lacko

Dnes najobľúbenejšie