Týmto začnem kŕmiť papriku po kvitnutí a takéto veľké a zdravé plody zberám až do jesene!

Každý pestovateľ túži po bohatej úrode a veľkých plodoch, pokiaľ možno bez použitia chémie. Dnes vám ukážeme trik, ako možno vypestovať bohatú úrodu veľkých mäsitých paprík, ktorými sa preslávite v celom okrese. A nebudete pritom potrebovať žiadne chemické hnojivá, spoľahneme sa len na dary Matky Zeme.

Jediné, čo potrebujeme, sú banánové šupky, vedro a voda. Niektorí z vás už tušia, že si vyrobíme domáce hnojivo, ktoré bude blahodarne pôsobiť na našu úrodu. Mnohí z vás si však zrejme položia otázku – akože bez chémie, keď banánové šupky sú postrekované? Nebojte sa, aj tento problém vyriešime. Stačí postupovať podľa návodu nižšie.

Banánové šupky je najskôr potrebné dôkladne umyť teplou vodou. Teplá voda dokáže šupky zbaviť postrekov a pritom zachovať vlastnosti, ktoré budeme potrebovať pre výrobu hnojiva. Pri umývaní môžete pokojne použiť aj nejakú handričku alebo špongiu, ktorú používate na umývanie riadu. Umývaniu venujte veľkú pozornosť, šupky nestačí len opláchnuť.

Potom dajte šupky do približne trojlitrového vedra a zalejte vodou až po vrch. Takto nechajte stáť po dobu aspoň dvoch dní. O tom, že šupky odpočívajú dostatočne dlho, nás presvedčí tmavá farba vody.

...

Tým, že sme nechali banánové šupky „luhovať“ vo vode, sa z nich do vody uvoľnil draslík – kľúčový prvok, ktorý je dôležitý pre rast paprík. Týmto extraktom potom môžeme pravidelne zalievať papriky. Do pôdy a ku korienkom sa dostane viac draslíka, než prirodzene a to je to pravé hnojivo, ktoré potrebujeme pre prírodné, chutné a veľké papriky.

Prajeme veľa zdaru a bohatú úrodu! :-)

Za tip ďakujeme Ottovi