Čierne uhlie dokáže s rastlinami hotové zázraky: Vyskúšajte a uvidíte sami!

Jeho chuť si dobre pamätáme z detstva, keď nám ho lekár predpísal proti hnačke. Aktívne čierne uhlie nechutilo obzvlášť dobre, a navyše farbilo zuby. Tento stopercentne prírodný produkt ale nie je vhodný iba na hnačkové ochorenia.

Je vhodné nielen pri zdravotných ťažkostiach, ale vďaka svojim silným čistiacim a absorpčným schopnostiam pôsobí čierne uhlie napleti ako magnet, ktorý z nej vyťahuje hlboko usadené nečistoty. Takisto má schopnosť absorbovať nepríjemné pachy a dokonca aj pachy z varenia.

Активированный уголь

Tieto odporúčania budú určite užitočné pre všetkých, ktorí chcú svoje rastliny udržiavať v dobrej kondícii, stimulovať ich rast a kvitnutie.

Ako používať aktívne uhlie pri rastlinách?

Активированный уголь

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

1. Zlepšuje sa kvalita pôdy

Priame pridávanie uhlia do kvetináča znižuje kyslosť a slanosť pôdy, takže pôda je neutrálna. Absorbuje z pôdy chemické látky, prebytočnú tekutinu, ťažké kovy a zabraňuje tomu, aby sa vyvíjali mikróby spôsobujúce choroby.

2. Dezinfikuje rezy

Uhlie je úplne neškodné a skvele dezinfikuje rezy pri orezávaní rastlín. Táto schopnosť umožňuje zabrániť výskytu hniloby a infekcie rastlín bez použitia špeciálnych prípravkov. Stačí len zopár tabliet rozdrviť na prášok a posypať rezy alebo poškodenia, ktoré sa objavili na koreňoch, stonkách alebo listoch.

Активированный уголь

3. Zakorenenie odrezkov

Odrezky sa dobre uchytia a rýchlo vyženú korene, ak sa do vody pridá prášok z 2 tabliet aktívneho uhlia.

4. Aktívne uhlie na boj proti hubovým chorobám rastlín

Už sme si povedali, že uhlie dokonale absorbuje vlhkosť a neumožňuje množenie patogénnej mikroflóry. Preto je účinné aj v boji proti hubovým chorobám, ale iba v počiatočnej fáze ich vývoja alebo ako prevencia.

Активированный уголь

5. Pomocník pri presádzaní rastlín

Ak zmiešate aktívne uhlie s pôdou pri presádzaní rastlín, zabráni sa tým hnilobe a hubovým chorobám. Opäť postačia 2 tablety.

6. Výživné hnojivo

Vaši zelení spoločníci budú po aktívnom uhlí lepšie rásť, aj kvitnúť. Rozlomte 2 tablety na 4 kusy a vložte ich do hĺbky 3 až 4 cm. Rastliny skutočne milujú škrob v týchto tabletách.

Активированный уголь

7. Proti čiernym muškám. Zmiznú po pár dňoch a rastlinke sa bude dariť ako nikdy

Niekedy sa v kvetináčoch kvetín a sadeníc nájdu čierne mušky. Majú rady mokré kyslé pôdy. V nej kladú vajíčka, z ktorých sa vyliahnu larvy živiace sa koreňmi rastlín. Aktívne uhlie mení PH pôdy, odstraňuje nadbytočnú vlhkosť a zabraňuje dospelým jedincom klásť vajíčka do pôdy. Stačí len pár tabliet rozdrviť a posypať na povrch črepníka.

Активированный уголь

Čierne aktívne uhlie vám môže pomôcť s viacerými ťažkosťami, preto ho majte ako súčasť vašej domácej lekárničky.

Zdroj: sovkusom.ru