Zmiešajte pár tabliet aktívneho uhlia a citrón: Čo z tejto kombinácie vznikne ocení každá gazdinka!

Niekedy sa hľadanie zdroja nepríjemného zápachu v chladničke zmení na hľadanie bez zjavného výsledku. Zápach sa dokáže v chladničke doslova zakonzervovať a aj keď odstránite jeho zdroj a všetko umyjete, objaví sa opäť. Ja som tento problém vyriešila raz a navždy a to vďaka jednoduchej rade z internete. Na jednom fóre som totižto narazila na diskusiu presne na túto tému. Skúsila som radu od pani Anky a odvtedy mám zo zápachom v chladničke pokoj. Poradila som to aj sestre a švagrinej – výsledok rovnaký, zbohom zápach!

Zbavte sa problému, ktorý pomôže absorbovať vonné látky v domácnosti. Celé kúzlo je založené na čiernom uhlí a citróne, ktoré spolu pôsobia ako najlepší lapač zápachu a osviežovač vzduchu v jednom. 

Vôňa do chladničky – stačí položiť do vnútra a máte po starostiach

Budete potrebovať plytkú plastovú nádobu, čerstvé citróny, vetvičku jalovca (voliteľné), tablety s aktívnym uhlím. Ten môže byť dreveným uhlím.

absorbér zápachu

Ak ste nenašli vhodnú nádobu, jednoducho odrežte dno plastovej fľaše. V miske urobte niekoľko otvorov s nožom alebo ihlou.

odstráňte vôňu v chladničke

...

Vložte do nádoby nakrájanú kôru z jedného citróna a tablety čierneho uhlia. Absorbátor zápachu s deodorizačným účinkom je pripravený!

odstráňte vôňu v chladničke

Aby sa zabezpečilo, že táto zmes si dlhodobo zachová svoje vlastnosti , prikryte ju pokrievkou alebo fóliou. Dajte ju do chladničky a vychutnajte si sviežosť, ktorú prináša!

Ak máte chladničku, ktorá bola veľmi dlho napáchnutá, umyte ju jedným z nasledujúcich dezinfekčných prostriedkov.

  1. Zrieďte ocot vo vode v pomere 1: 1 a utrite roztokom steny chladničky. 
  2. V 1 litri vody zriedite 1 polievkovú lyžičku amoniak a utrite chladničku zvnútra.
  3. Môžete tiež použiť zmes citrónovej šťavy a vodky v pomere 1: 10.absorbér zápachu pre chladničku