Zvyšuje imunitu, čistí pľúca, kašeľ a hlieny z PĽÚC odstráni za 1 noc: ULOŽTE si tento recept, pretože je silnejší ako lieky!

Jedným z výnimočných prírodných liekov je rozhodne cibuľa. Na oko banálna zelenina, ktorá je však nabitá liečivou silou. Obsahuje celé spektrum vitamínov a minerálov: C, B1, B2, B6, E, PP, síru, kremík, jód, fosfor, vápnik, železo, sodík, karotín, kyselinu listovú, fytohormóny, enzýmy, éterické oleje, organické kyseliny, kyselinu citrónovú, fermenty, fyto kyseliny a afrodiziaká.

Jedným z výnimočných prírodných liekov je rozhodne cibuľa. Na oko banálna zelenina, ktorá je však nabitá liečivou silou. Obsahuje celé spektrum vitamínov a minerálov: C, B1, B2, B6, E, PP, síru, kremík, jód, fosfor, vápnik, železo, sodík, karotín, kyselinu listovú, fytohormóny, enzýmy, éterické oleje, organické kyseliny, kyselinu citrónovú, fermenty, fyto kyseliny a afrodiziaká.

Naša čitateľka Ľubica pre nás zozbierala ľudové recepty z cibule, ktoré ľuďom pomáhajú už celé stáročia.

Cibuľa má antiseptický, antibiotický, analgetický, zvláčňujúci a silne diuretický účinok. 

Cibuľa a med

Cibuľu si rozmixujte alebo pomeľte mlynčekom (prípadne odšťavte ak máte možnosť) a šťavu preceďte. 10 polievkových lyžíc cibuľovej šťavy zmiešajte s 20 lyžicami medu a uskladnite v utesnenej sklenenej nádobe. Podávajte 2 – 3 čajové lyžičky 3-krát denne počas celej liečby.

...

Lieči bronchitídu

Cibuľový sirup je účinný prostriedok pri liečbe infekčnej bronchitídy, ako aj pri liečení alergického kašľa.

Zmierňuje pretrvávajúci, kŕčovitý kašeľ

Cibuľový sirup má takmer zázračné účinky na zastavenie tvorby hlienov a pri ich odstraňovaní z priedušiek. Pomáha pri obnovení epitelu zničeného respiračnou infekciou.

Bomba proti zápalom a chorobám pľúc – cibuľa s kurkumou

V akých prípadoch sirup pomáha?

Lieči kašeľ – rýchlo prináša úľavu

Čistí pľúca a priedušky

Pomáha čistiť pľúca aj pri dlhodobom fajčení

Protizápalový, antibakteriálny a protivírusový účinok

Posilňuje celkovú imunitu a obranyschopnosť

Potrebujeme:

1 polievkovú lyžicu kurkumy

200 g cibule

2 až 3 cm odrezok koreňa zázvoru

200 g medu

0,5 litra vody

Postup:

Postup a užívanie:

Vodu necháme zovrieť a pridáme do nej na plátky nakrájanú cibuľu, nastrúhaný zázvor a kurkumu.

Varíme na miernom ohni asi 10 – 15 minút.

Následne tekutinu scedíme a necháme vychladnúť.

Až keď je mierne vlažná, primiešame med a sirup máme hotový.

Skladujeme ho v chladničke.

Užívajte 2 polievkové lyžice sirupu ráno nalačno a 2 polievkové lyžice večer pred spaním.

Je dobré, ak budete sirup piť aspoň týždeň, ideálne aj dlhšie, podľa stavu vašich pľúc.

Pri kašli môžeme sirup pridávať aj do čaju a ešte zvýšiť jeho liečivý účinok pridaním citrónu.

Cibuľová šťava s mliekom

Mlieko s cibuľovou šťavou je známe ako účinný pomocník pri astme. Prípravok eliminuje pocit dusenia a zabraňuje spastickej kontrakcii dýchacích ciest. Do horúceho mlieka pridajte lyžičku cibuľovej šťavy a pár kvapiek cesnakovej šťavy. Tento liek podávajte denne až kým ťažkosti neustúpia.

Macerovaná cibuľa v oleji

Dve veľké cibule nakrájajte na jemno a macerujte v pohári olivového oleja (alebo slnečnicového oleja) vysokej kvality po dobu 6 dní. Potom prefiltrujte cez gázu a uskladnite pevne uzavreté. Táto medicína odstraňuje žlčové kamene a zabraňuje tvorbe nových.

Dávkovanie: Podávajte 2-3 čajové lyžičky denne počas 14 dní. Po 7-dňovej prestávke môžete opäť užívať.

Cibuľovo – mrkvová šťava pri cukrovke

Počas tejto liečby by si pacienti závislí od inzulínu mali pravidelne kontrolovať hladinu cukru v krvi, aby upravili dávku inzulínu.

V pohári mrkvovej šťavy rozrieďte 2 PL cibuľovej šťavy. Liek sa podáva jednu hodinu po jedle, najmenej 3 týždne.

Cibuľový med likviduje chorobu pri prvých príznakoch

Pri prvých príznakoch sopľov a akejkoľvek chronty robím bleskový cibuľový med alebo sirup. Pokrájam cibuľu nadrobno, zalejem 2-3 PL medu a preložím na radiátor (keď nekúria, tak niekde k sporáku, kde sa varí). Do 20 minút cibuľa pustí šťavu do medu a toto treba papať po lyžiciach. Samozrejme, sú aj krajšie verzie – naložiť to pekne do fľaše s cukrom, pridať citrón kvôli vitamínu C a podobne, prípadne variť cibuľový čaj – ale toto je jedna z najrýchlejších a najúčinnejších variant.

Cibuľový zábal

Foto: tjn

Je výborný pri angíne, bolesti v krku a pri bolestivom prehĺtaní. Cibuľa má silné protizápalové účinky a ak nemáte v obľube cibuľový sirup, vyskúšajte aspoň tento zábal. Stačí, ak očistíte cibuľu, nakrájate ju na kolieska a uložíte vedľa seba na textilnú vreckovku. Priložíme (cibuľou nadol) na hrdlo a prípadne aj priedušky natreté husím sadlom.  Prikryjeme uterákom alebo plienkou a obalíme šálom. Necháme pôsobiť celú noc, alebo aspoň 2-3 hodiny.

Kontraindikácie

Pri konzumácii cibule by mali byť opatrní ľudia s gastritídou, fermentačnou kolitídou a tí, ktorí majú podráždené hrubé črevo.

Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: tjn
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: pixabay
Foto: pixabay