Chystáte sa cez víkend do prírody? Tieto triky si nebudete vedieť vynachváliť, ušetria vám mnohé nepríjemnosti!

Ak sa chystáte zahájiť grilovaciu sezónu, alebo dokonca vyrazíte kempovať do lesa, máme pre vás niekoľko skvelých zlepšovákov. Ušetríte si s s nimi zbytočné komplikácie a pobyt v prírode si užijete naplno!

Konečne nám počasie dopraje a zdá sa, že nasledujúci víkend bude teplý a príjemný. Ak sa chystáte zahájiť grilovaciu sezónu, alebo dokonca vyrazíte kempovať do lesa, máme pre vás niekoľko skvelých zlepšovákov. Ušetríte si s s nimi zbytočné komplikácie a pobyt v prírode si užijete naplno!

Valčeky na oblečenie

Tieto valčeky si určite pribaľte. Ak chcete mať po výlete istotu, že sa vám na oblečení neprichytili kliešte, jednoducho s nimi prejdite po oblečení. Kliešte sa na tmavom oblečení ľahko prehliadnu a môžete si ich priniesť až domov či do stanu. Valčeky si nebudete vedieť vynachváliť!

Na založenie ohňa

Neriskujte zbytočne, že sa vám nepodarí založiť oheň a vy budete musieť ostať bez chutnej večere. Vezmite si niekoľko vatových tampónov, na ktoré nanesiete obyčajnú kozmetickú vazelínu. Tá vám poslúži ako výborná pomôcka na založenie ohňa.

Ak nemáte doma vazelínu, Kukuričné lupienky sú  tiež skvelé na založenie ohňa. Ak ich na založenie ohňa nepoužijete, určite si na nich pochutnáte.

...

Spálenie od slnka – prvá pomoc

Majte vždy poruke niekoľko vrecúšok čierneho čaju. Ak sa spálite od slnka, poslúžia vám ako účinná prvá pomoc. Viac o tom, ako ich použiť nájdete TU.

Ochrana pred inváziou mravcov

Do prírody si so sebou vezmite aj 1 vrecko krupice. Ochráni vás pred inváziou mravcov do vášho stanu. Stačí len nasypať okolo stanu a máte s nimi pokoj.

486319820

Zadretá trieska

Ak ste si chystali drevo na vatru a zadrela vám do prstu drevená trieska, na jej odstránenie nepotrebujete pinzetu ani nič špeciálne. Na vytiahnutie aj tých najmenších úlomkov hlboko pod kožou, vám postačí obyčajná plastová fľaša. Jednoduchý trik, ako na to, nájdete TU.

Perfektný nápad na umývanie rúk

Chcete vziať vajcia?

Rozbite ich a preložte do skleneného pohára s tmavšími sklami. V takom prípade nemusíte vajcia skladovať v chladničke.

Cesto vrecka!

Aj na stanovačke si môžete užiť palacinky či lievance. Stačí, ak cesto navrstvíte do menších vreciek a potom jednoducho vytlačíte na panvicu.

Na uštipnutie

Dezodorant nemusí slúžiť len proti poteniu. Tuhý dezodorant zmierni svrbenie a podráždenie pokožky po uštipnutí.

enhanced-buzz-16165-1396981994-13

Aby ste zabránili nepríjemným poraneniam, použite na konštrukciu karavanu plávacie tyče.

enhanced-buzz-17677-1396993405-8