Chystáte sa bývať v dome? Jednoduché rady, ktoré zo zariaďovania spravia zážitok

Bývanie v dome si vyžaduje zabezpečenie mnohých vecí, bez ktorých si moderné domácnosti nevedia predstaviť život. No kým v minulosti disponoval trh len obmedzeným sortimentom, dnes to tak už nie je a preto nejeden z nás musí pri zariaďovaní riešiť poriadnu dilemu.

Bývanie v dome si vyžaduje zabezpečenie mnohých vecí, bez ktorých si moderné domácnosti nevedia predstaviť život. No kým v minulosti disponoval trh len obmedzeným sortimentom, dnes to tak už nie je a preto nejeden z nás musí pri zariaďovaní riešiť poriadnu dilemu.

Ten, kto chce bývať vo svojom, musí vždy prejsť základnou otázkou, či bývať v byte, alebo skôr v dome. Všetko má totiž svoje výhody i nevýhody. No kým napríklad dom vyžaduje väčšiu údržbu, bývanie v ňom má oproti bytu predsa len zopár výhod. Jednak je to omnoho väčšie súkromie, viac priestoru, väčšia sloboda pri rozhodovaní napríklad o tom, ako ho vykurovať a výhodou sú taktiež vlastná garáž či záhrada.

Pre mnohých sa stáva zariaďovanie vlastného domu skôr zábavou ako stresom. Napokon – prečo by to aj malo byť stresujúce, keď viete, že si zabezpečujete vybavenie do vlastnej domácnosti a podľa svojho gusta? Ak členovia domácnosti dospejú ku kompromisu, môže to byť pre nich príjemná časť života, na ktorú budú radi spomínať. Vrásky na čele pritom nemusia spôsobovať ani ceny, stačí sa nad zariaďovaním domácnosti len poriadne zamyslieť. Vybavenie do domácnosti vás totiž nemusí finančne zlikvidovať, stačí si popozerať rôzne ponuky a vybrať to, čo vám z hľadiska pomeru kvalita – cena vyhovuje najviac. Uvidíte, že je to jednoduchšie, ako ste si doteraz mysleli.

Pri zariaďovaní domácnosti si najprv treba určiť čo má najväčšiu prioritu. Samozrejme, sú to veci, bez ktorých sa nevedie zaobísť ako postele na spanie, nevyhnutné spotrebiče ako chladnička, práčka a sporák, no takisto stôl či stoličky. No aj tak ľudia míňajú peniaze na zbytočné veci, ktoré v skutočnosti nikdy nevyužijú. Ak riešite vybavenie do kuchyne, poriadne si rozmyslite, čo všetko v nej vlastne potrebujete. Na začiatok vám postačí len nevyhnutný počet riadov, hoci dnešný trh ponúka rôzne sety za naozaj smiešne ceny. Okrem kvality však myslite aj na to, aby vám jednotlivé predmety aj farebne ladili. Aj zabezpečenie tohto je však v súčasnosti hračka.

Pri zariaďovaní domácnosti myslite hlavne na praktickosť. Život vám môže uľahčiť napríklad praktický drôtený program. Veľmi veľa potrebných výrobkov za rozumnú cenu môžete hľadať na internete, pretože to vám nielen jasne ukáže cenové rozdiely, ale hlavne šetrí čas. Zbehlí návštevníci internetových obchodov si v tomto smere pochvaľujú napríklad výrobky Metaltex. Všeobecne pritom platí, že pri zariaďovaní domácností treba brať ohľad na cenu, ale aj overiť si kvalitu produktov. Aj preto je internet vynikajúcim miestom, kde si ľudia vymieňajú svoje skúsenosti. Ak chcete vedieť, aké poličky či regále sú najlepšie, aké panvice sa najviac oplatia a ktorá dekorácia je teraz najviac „in“, práve internet je tým miestom, kde nájdete odpovede alebo sa aspoň inšpirujete.

Pri zariaďovaní domácností je vhodné aj delenie si rolí a kým ženy sa určite radšej vyžívajú vo vybavovaní kuchyne, spálne či obývačky, muži myslia skôr na garáž či záhradu. V tomto prípade musia tiež zabezpečiť množstvo vecí ako napríklad rebríky či kvalitnú kosačku, ktorá aj čo-to vydrží. Možno sa to nezdá, no skutočne treba myslieť aj na najmenšie detaily ako napríklad spomínaný rebrík, ktorý sa v každej domácnosti zíde možno práve vtedy, keď to budete najmenej očakávať. Takže pripraviť sa treba naozaj na všetko.

Samostatnou kapitolou je aj garáž, ktorá sa už dávno nepovažuje len za akúsi plechovú „búdu“, ale za priestor, ktorý môže byť krásnym domovom jednak pre auto a jednak pre náradie. V súvislosti s ňou treba myslieť okrem garážovej brány aj samotné vnútro priestoru, kde sú veľkým pomocníkom napríklad držiaky do garáže. Je totiž chyba, ak z nej niekto urobí iba chaotický priestor plný haraburdia. V skutočnosti totiž môže byť priestor garáže skvelým pomocníkom.

Zariaďovanie domu môže byť fuška, no vôbec nemusí byť až taká náročná či stresujúca. Rozumnou organizáciou a výberom potrebných predmetov môže byť aj pre vás príjemnou záležitosťou.

(PR)

Picture of Inzercia

Inzercia

Platená inzercia. Články s týmto označením nie sú redakčným obsahom portálu. Viac informácií o možnostiach spolupráce nájdete na www.dobremedia.sk.

Dnes najobľúbenejšie