Chodíte spávať s mokrými vlasmi? Robíte chybu, toto vám hrozí!

Ak máte vo zvyku ísť spať s mokrými vlasmi, mali by ste sa to rýchlo odučiť.

Väčšina z nás si po večernej sprche rada ľahne do postele a iba tak relaxuje, pričom ľahko zaspí. No ak pri tom máte, milé dámy, mokré vlasy, vedzte, že to pre ne ani pre vás nie je práve najlepšie. Ak totiž idete spať s mokrou hlavou, môžete si tým spôsobiť takéto problémy:

1. Bolesti hlavy

Ak máte v priebehu spánku vlasy mokré, vaša hlava nedokáže meniť svoju teplotu a prispôsobiť ju teplote ostatného tela. To potom môže viesť k bolestiam hlavy, ktoré obmedzia váš spánok a spôsobia, že ráno budete unavené.

2. Rozštiepenie končenkov

Mokré vlasy sú veľmi krehké, na povrchu vankúša sa správajú inak a nekĺžu po ňom tak, ako keď sú suché. Zvíjajú sa a zamotávajú sa, čo ich omnoho viac namáha a ničí a následne spôsobuje ich lámanie aj rozštiepenie končekov.

3. Zvýšené riziko infekcie

Vankúše a periny sú domovom pre nespočetné množstvo mikroorganizmov a baktérií, ktoré naše telo neustále ohrozujú. Ak si ale na vankúš ľahnete s mokrými vlasmi, vytvoríte im pre život ešte ideálnejšie vlhké prostredie. Mikroorganizmy sa potom ľahko premnožia a pri kontakte s pokožkou môžu preniknúť do vášho tela a spôsobiť vám rôzne ochorenia alebo infekcie.

4. Prechladnutie

Na spánok s mokrými vlasmi by ste mali zabudnúť najmä vtedy, keď spíte pri otvorenom okne. Studený vzduch v kombinácii s mokrou pokožkou hlavy totiž môže viesť až k prechladnutiu. Menej vážnym problémom by mohlo byť aj to, že vám bude skrátka zima, takže si v noci vôbec neoddýchnete.

To, či idete spať s mokrými alebo suchými vlasmi je teda skutočne dôležité a následky, ktoré vám hrozia pri spánku s mokrou hlavou, by ste nemali podceňovať. Po sprchovaní si buď vlasy vysušte fénom, alebo sa zamestnajte na dobu, kým vám samé nevyschnú. Predídete tak nie len zničeniu svojej koruny krásy, ale aj ďalším rizikám.

 

Klaudia Sedláková

Klaudia Sedláková

Budem vám prinášať chutné a hlavne zdravé recepty. :)

Dnes najobľúbenejšie