Chcete tie najkrajšie ruže v okolí? Pestovateľka odporúča úžasne jednoduchý tip, podľa nej funguje ako malý zázrak!

Ako mať tie najkrajšie ruže na celej ulici? Skúsená pestovateľka odporúča vyskúšať silu tejto suroviny, funguje perfektne!

Clearissa Coward je vášnivou pestovateľkou ruží a po dlhých rokoch praxe vymýšľa rôzne zlepšováky a nové metódy, vďaka ktorým sú jej ruže preslávené široko-ďaleko.

„Mojim ružiam sa darí dobre, avšak minulú predminulú sezónu som začala s malým experimentom, ktorý mal veľmi prekvapivý výsledok. Nikdy neboli také žiarivé a najmä nikdy nekvitli tak bohato a dlho. Keď som čítala odporúčanie na použitie pre mňa dovtedy neznámej prísady – epsomskej soli v záhrade, bola skeptická. Výsledok však hovorí za všetko, dnes som presvedčená, že táto surovina dokáže s týmito rastlinami skutočné zázraky“, uvádza Clearissa na svojom blogu.

Na obrázku sú Clearissine ruže v predzáhradke po aplikované metódy.

Ako na to?

Odporúčanie znelo tak, že epsomská soľ sa má nasypať priamo do jamky, do ktorej vložíte svoje kríčkové ruže. Keďže však Clearissa tie svoje vysadila už pred rokom, rozhodla sa, že soľ jednoducho len nasype na pôdu okolo kríkov. Hoci nečakala nič, dostala viac, ako si trúfla čo i len pomyslieť. Prekrásne ruže!

Prečo to funguje?

Epsomská soľ sa skladá prevažne so síranu horečnatého a obe zložky tejto zlúčeniny sú pre rast ruží veľmi dôležité. Epsomská soľ preniká do pôdy a priamo (a najmä dlhodobo) ovplyvňuje produkovanie živín, ktoré sa dostávajú ku koreňom ruží ako prírodné hnojivo či výživová bomba. Navyše, jej použitie je celkom bezpečné.

Clearissine úchvatné ruže na zadnom dvore!

Horčík a sulfát v epsomskej soli

Horčík je dôležitý pre silné a odolné bunkové steny rastliny a sulfát podporuje kvitnutie a celkovú vitalitu rastliny – môžeme ho prirovnať k akémusi rastlinnému hormónu šťastia. Zároveň sulfát zvyšuje účinok horčíka v pôde a umožňuje mu preniknúť do štruktúry rastliny najprirodzenejším spôsobom.

Ruže sa krásne rozrástli a kvitnú takmer nekontrolovane celú sezónu, tento zlepšovák jednodznačne odporúčam každému, kto pestuje ruže tak, ako ja“, uvádza Clearissa na svojom blogu.

Ako dávkovať?

To je otázka, ktorú Clearissi kladú jej čitatelia často, ona však tvrdí, že postupovala intuitívne a okolo kríkov rozsypala približne 4 hrste soli. Potom už všetko nechala na samotnú prírodu! :-)

zdroj: Clearissa Coward/hubpages

Dnes najobľúbenejšie