Chcete mať krásne kvety a bohatú úrodu? Všetko, čo potrebujete nájdete vo vašej kuchyni!

Aby ste získali bohatú úradu potrebujete, aby boli rastliny zdravé a plné sily. Najlepší spôsob, ako na to, poznali už naše staré mamy.

Pestovanie rastlín v záhrade je jednou z obľúbených činností, ktoré nám na jar prinášajú relax a radosť. Keď sa našim rastlinkám darí, je to skvelý pocit a my sa môžeme tešiť na bohatú úrodu doma vypestovaných kvalitných plodín a krásnych kvetov. Najdôležitejší je pre rastlinky dostatok výživy, ktorú získavajú predovšetkým z pôdy. Aby sme k ich rastu a vitalite prispeli, často kupujeme umelé hnojivá z obchodu, ktoré však obsahujú aj látky, ktoré nie sú pre naše zdravie prospešné. Vedeli ste, že to najlepšie a najkvalitnejšie hnojivo si môžete vyrobiť doma? Stačí, ak múdro zužitkujete zvyšky zo svojej kuchyne. Pozrite sa, ako si vyrobiť lacné, rýchle kompostovisko, vďaka ktorému vyrobíte to najlepšie hnojivo pre vašu záhradu.

Ako základ môžete použiť plastový uzatvárateľný box, do ktorého navŕtate otvory (do všetkých strán).

erqgFbnbJCc (1)

plant

plant1

Na dno použijeme základ z rastliniek a konárikov.

plant3

Potom použijeme zvyšky z kuchyne.

plant4

Pridáme vrstvu zeminy a premiešame.

plant6

Nakoniec zalejeme vodou.

plant7

Nezabudnite pridať aj zvyšky z kávy – usadeninu a odpad z ovocia a zeleniny. Raz za čas dôkladne premiešajte a zalejte trochou vody, pridajte aj trochu hliny. Pokiaľ je to možné kompostovisko majte prikryté – aj vrchná časť by však mala mať otvory. Nepridávajte doň mäso, mliečne produkty, jedovaté rastliny, kosti a vyhnite aj pečivu. Kompost sa postupom času premení na kvalitné hnojivo, ktoré môžete použiť vo svojej záhrade.

plant8

Dnes najobľúbenejšie