Chcete, aby vaše izbové rastliny častejšie kvitli a žiarili farbami? Vyskúšajte najjednoduchší tip skúsených pestovateľov!

Prinášame vám tipy od skúsených pestovateľov, ktoré pre zdravie a krásu rastlín využívajú to, čo my bežne vyhadzujeme.

Aby boli naše kvety pekné a dobre rástli, je nutné ich pravidelne hnojiť. Navyše, správnym hnojením môžeme zabrániť celému radu chorôb rastlín. Prinášame vám tipy od skúsených pestovateľov, ktoré pre zdravie a krásu rastlín využívajú to, čo my bežne vyhadzujeme. Prečítajte si, aká užitočná môže byť voda zo zemiakov, kávová usadenina, či voda z akvária.

Toto je 5 najúčinnejších alternatívnych spôsobov hnojív pre izbové rastliny, ktoré si môže dovoliť každý pestovateľ. Nie sú veľmi známe, ale tí, ktorí ich vyskúšali, si ich nevedia vynachváliť. Navyše, tento spôsob hnojenia sa podpíše aj pod dlhšie a častejšie periódy kvitnutia u kvitnúcich rastlín a o krásne sfarbenie kvetov.

Prírodné hnojivá pre izbové kvety

Kávová usadenina

Kávová usadenina je skutočne pozoruhodné hnojivo. Stačí ho jednoducho zmiešať s hlinou v kvetináči.

Zemiakový vývar

Varili ste zemiaky a zostala vám voda? Polejte ňou izbové rastliny, ktorým škrob veľmi pomôže.

Voda z akvária

Voda z akvária obsahuje látky, ktoré stimulujú rast rastlín. Odporúča sa však hnojiť ňou iba na jar alebo začiatkom leta a tiež nie častejšie ako raz za mesiac.

Voda z prania obilnín

Použite vodu z prania obilnín (ryža, pohánka a tak ďalej) na hnojenie pôdy izbových rastlín. Takáto voda obsahuje kremík, železo, horčík, fosfor, ktoré podporujú rast.

Cibuľový vývar

Hnojivo z cibuľového vývaru sa pozitívne prejavuje na raste každej rastliny v domácnosti. Cibuľa  je bohatá na vitamíny C, E, a vitamíny skupiny B a obsahuje tiež draslík, horčík, železo, meď, fosfor a mangán. Vývarom možno postriekať rastliny alebo ich ním aj poliať.

Samozrejme, s používaním rôznych hnojív to veľmi nepreháňajte. Nadmerné používanie hnojív totiž môže rastlinám viac uškodiť ako pomôcť.

Dnes najobľúbenejšie