Chcel dom, ktorý susedia nikdy neuvida. Architekti mu postavili TOTO!

Hovorí sa, že mať dobrého suseda je nad zlato. Napokon, každý z nás si praje, aby mal so susedmi len tie najlepšie vzťahy. Istý muž z Londýna však premýšľa celkom inak. Jeho jediným, avšak najzásadnejším želaním bolo, aby bol jeho dom za každú cenu uchránený od zvedavých pohľadov susedov. Architekti, ktorí tento projekt dostali na starosti, stáli pred veľkou výzvou. Postaviť neviditeľný dom, v ktorom by si svojský majiteľ mohol užívať absolútnu anonymitu, aj napriek tomu, že je obklopený aj inými domami.

Ako to dopadlo?

Architekti našli jedinú možnosť. Dom s celou svojou rozlohou 270 m2 je umiestnený pod zemou. Navyše dom sa ukrýva za svahom a pre ľudí z okolia je skutočne neviditeľný. Aby mohla byť stavba nachádzajúca sa v mestečku Loudwater realizovaná, bolo potrebné najskôr vykopať 5000 ton zeminy. Až potom sa mohlo začať s výstavbou podzemného útočiska.

Dom má 4 spálne, kúpeľňu, obývačku spojenú s kuchyňou a dokonca aj vlastné kino. A napriek tomu, že dom celý ukrytý pod zemou, vďaka šikovnému riešeniu nemá núdzu o denné svetlo. Ak by ste v ňom však chceli nadväzovať vrelé susedské vzťahy, pravdepodobne by ste nepochodili. Páči sa vám takéto bývanie? Napíšte nám komentár!

zdroj: dailymail

Dnes najobľúbenejšie